Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou

4.5.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Už pokolikáté se koncernu VW stalo, že do software palubního systému umístil vizualizace budoucího modelu dlouho před jeho chystanou premiérou.

Znáte pořekadlo o tom, kterak tři dokážou zachovat tajemství, jsou-li dva z nich mrtví? Pro takové automobilky by díky digitalizaci mělo platit především, důsledně se jím však řídit nemohou. V takovém případě by totiž mezi dělníky či subdodavateli zavládla větší čistka, než k jaké dochází pravidelně mezi severokorejskými politiky a hodnostáři. O ničem takovém ale média neinformují, stále častěji jsme tak svědky rozličných úniků.

Jen za dnešek jsme si kupříkladu v předstihu mohli představit inovovanou Hondu Jazz a BMW M2 Coupe. Nyní pro změnu zamíříme ke španělské automobilce, na světě jsou totiž první autentické snímky chystaného Seatu Arona. Vizualizace tohoto malého SUV přichází ze známého zdroje, od lidí z webu MQB-Coding & Retrofit. Počítat lze tedy s její autentičností, neboť pochází ze software palubního systému vozu, kam je předem nahrál přímo někdo z automobilky. A pokud se divíte, že palubní systém existuje dříve samotné auto, pak... to tak prostě je, software pro něj je připravený a k jeho aktualizacím se mohou dostat i různí servisní partneři koncernu VW či jeho značek.

Vzhled novinky nás přitom již nemůže překvapit, jde totiž v přesně narýsovaných koncernových liniích a mnohé čerpá z většího Seatu Ateca. Stejně tak je ovlivněno i novou generací modelu Ibiza, se kterou ostatně bude sdílet platformu MQB A0. Tuto architekturu přitom dostane do vínku také příští Škoda Fabia, stejně jako s ní spřízněné SUV. A zapomínat nesmíme ani na VW Polo a T-Cross.

Arona přitom bude stejně jako zmiňovaný hatchback první vlaštovkou v řadě mezi malými koncernovými SUV, neboť debutovat má již v září ve Frankfurtu. Tedy naživo, virtuální premiéru bychom ale mohli čekat o trochu dříve. Nicméně díky aktuálnímu odhalení oněch vizualizací nás exteriér již nepřekvapí, uvnitř to pak bude Ibiza v bledě modrém. Pomalu tedy nebude co odhalovat.

S tajemstvím ostatně nelze počítat ani v rámci techniky, zde totiž benzinovou část nabídky pokryjí litrový tříválec a 1,5litrový čtyřválec. Za diesely bude kopat 1,6litrová jednotka, tím ale nejspíše nabídka skončí. Dále totiž již bude možné vybírat mezi manuály a automaty, pohon všech kol by ovšem neměl být k dispozici ani za příplatek. A to kvůli snaze o udržení cen při zemi.

Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 1 - Seat Arona 2018 palubni system unik 02Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 2 - Seat Arona 2018 palubni system unik 03Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 3 - Seat Arona 2018 palubni system unik 04
Seat Arona byl nově odhalen díky úniku vizualizací z palubního systému vozu. Prohlédnout si přitom můžeme základ i sportovnější variantu FR

Zdroj: MQB-Coding & Retrofit@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše