Reklama

Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou

Už pokolikáté se koncernu VW stalo, že do software palubního systému umístil vizualizace budoucího modelu dlouho před jeho chystanou premiérou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou

4.5.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Už pokolikáté se koncernu VW stalo, že do software palubního systému umístil vizualizace budoucího modelu dlouho před jeho chystanou premiérou.

Znáte pořekadlo o tom, kterak tři dokážou zachovat tajemství, jsou-li dva z nich mrtví? Pro takové automobilky by díky digitalizaci mělo platit především, důsledně se jím však řídit nemohou. V takovém případě by totiž mezi dělníky či subdodavateli zavládla větší čistka, než k jaké dochází pravidelně mezi severokorejskými politiky a hodnostáři. O ničem takovém ale média neinformují, stále častěji jsme tak svědky rozličných úniků.

Jen za dnešek jsme si kupříkladu v předstihu mohli představit inovovanou Hondu Jazz a BMW M2 Coupe. Nyní pro změnu zamíříme ke španělské automobilce, na světě jsou totiž první autentické snímky chystaného Seatu Arona. Vizualizace tohoto malého SUV přichází ze známého zdroje, od lidí z webu MQB-Coding & Retrofit. Počítat lze tedy s její autentičností, neboť pochází ze software palubního systému vozu, kam je předem nahrál přímo někdo z automobilky. A pokud se divíte, že palubní systém existuje dříve samotné auto, pak... to tak prostě je, software pro něj je připravený a k jeho aktualizacím se mohou dostat i různí servisní partneři koncernu VW či jeho značek.

Vzhled novinky nás přitom již nemůže překvapit, jde totiž v přesně narýsovaných koncernových liniích a mnohé čerpá z většího Seatu Ateca. Stejně tak je ovlivněno i novou generací modelu Ibiza, se kterou ostatně bude sdílet platformu MQB A0. Tuto architekturu přitom dostane do vínku také příští Škoda Fabia, stejně jako s ní spřízněné SUV. A zapomínat nesmíme ani na VW Polo a T-Cross.

Arona přitom bude stejně jako zmiňovaný hatchback první vlaštovkou v řadě mezi malými koncernovými SUV, neboť debutovat má již v září ve Frankfurtu. Tedy naživo, virtuální premiéru bychom ale mohli čekat o trochu dříve. Nicméně díky aktuálnímu odhalení oněch vizualizací nás exteriér již nepřekvapí, uvnitř to pak bude Ibiza v bledě modrém. Pomalu tedy nebude co odhalovat.

S tajemstvím ostatně nelze počítat ani v rámci techniky, zde totiž benzinovou část nabídky pokryjí litrový tříválec a 1,5litrový čtyřválec. Za diesely bude kopat 1,6litrová jednotka, tím ale nejspíše nabídka skončí. Dále totiž již bude možné vybírat mezi manuály a automaty, pohon všech kol by ovšem neměl být k dispozici ani za příplatek. A to kvůli snaze o udržení cen při zemi.

Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 1 - Seat Arona 2018 palubni system unik 02Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 2 - Seat Arona 2018 palubni system unik 03Nový Seat Arona předčasně odhalen, dnes již tradiční cestou - 3 - Seat Arona 2018 palubni system unik 04
Seat Arona byl nově odhalen díky úniku vizualizací z palubního systému vozu. Prohlédnout si přitom můžeme základ i sportovnější variantu FR

Zdroj: MQB-Coding & Retrofit@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše