Reklama

Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt

Vypadá divně, jmenuje se divně, ale jede tak, že na pochybnosti nad jménem i vzhledem rychle zapomenete. Aspark Owl chce překonat i novou Teslu Roadster.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt

19.2.2018 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Vypadá divně, jmenuje se divně, ale jede tak, že na pochybnosti nad jménem i vzhledem rychle zapomenete. Aspark Owl chce překonat i novou Teslu Roadster.

V loňském roce teritorium elektrických automobilů v čele s Teslou rozvířila neznámá japonská firma Aspark. Na autosalonu ve Frankfurtu si odbyl premiéru Aspark Owl. Nový elektrický supersport vznikl v Japonsku a svoji mušku zaměřuje na nejlépe zrychlující auta světa, bez ohledu na typ pohonu. Při akceleraci z místa chce Japonec prostě ujet všem.

O pořádný start se má postarat dvojice elektromotorů s výkonem více než 1 000 koní směřovaným na všechna kola pro lepší trakci. Nízký aerodynamický odpor zajišťuje příhodné tvarování karoserie, která má na výšku bez deseti milimetrů jeden jediný metr. Nízká karoserie je vyrobena z karbonu, který pomohl srazit hmotnost na udávaných 850 kilogramů.

Aspark podle technických prohlášení atakuje 100 km/h za 2 sekundy, což je rychleji, než například Tesla Roadster. Nyní se v éteru objevilo video už „oblečeného” prototypu, které předepsané hodnoty uvádí do reality. Owl - v překladu Sova - provedla dva starty. Automobilka prohlásila, že vozidlo dosáhlo měřené rychlosti za méně než dvě sekundy v každé jízdě. Podle zachycených záběrů první pokus zabral 1,87 sekundy a druhý 1,92 sekundy.

Místo účinkování nevzbuzuje jistotu, zkoušet nejlepší zrychlení kdesi na parkovišti za domem není ideální. Ale kdyby nic jiného, výrobce ukázal potenciál a předvedl minimálně jeden fungující prototyp. Možná je to příprava na oficiální měření nebo testování techniky, každopádně se placatý Aspark Owl rozjíždí bleskovým tempem. Však se na to podívejte sami...

Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt - 1 - Aspark Owl zrychleni na 100 kmh na parkovisti 01Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt - 2 - Aspark Owl zrychleni na 100 kmh na parkovisti 02Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt - 3 - Aspark Owl zrychleni na 100 kmh na parkovisti 03Tahle bizarní placka zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy. Budí to respekt - 4 - Aspark Owl zrychleni na 100 kmh na parkovisti 04
Zvláštní místo pro test akcelerace, samo zrychlení je ale velmi působivé

Mirek Mazal

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama