Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Toyota GT 86 TRD: vyšperkované kupé oficiálně i pro Evropu
24.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
(+ živé foto, videa) Sportovní oddělení Toyota Racing Development prvně vstupuje do Evropy. Jeho pařížskou entré doprovodí vyladěné GT 86.
V Paříži bude mít během několika dnů svou evropskou výstavní premiéru kupé GT 86 vybavené továrními úpravami a originálním příslušenstvím sportovní divize Toyota Racing Development. Téma komponentů od TRD pro momentálně asi nejzábavnější japonskou zadokolku jsme tu již několikrát rozebírali, každopádně koncern Toyota vydal tiskové prohlášení s kompletním seznamem dostupných dílů až teď, a tak bychom se mohli podívat, co bude dostupné nebo naopak chybí.
Je docela smutné, že oddělení TRD spadající pod divizi Toyota Technocraft se do Evropy oficiálně dostalo až nyní, ačkoli se přestavbami závodních i civilních strojů zabývá již od druhé poloviny 70. let, ale zase lépe pozdě, nežli později. Seznam věcí je poměrně rozsáhlý a automobilka zdůrazňuje, že je nebude nabízet jako kompletní balíček, ale vše bude naopak dostupné samostatně.
Co může být poněkud frustrující, je skutečnost, že navzdory svým rozsáhlým zkušenostem s přeplňováním pomocí mechanicky poháněných kompresorů se TRD prozatím k přestavbě plochého dvoulitru neodhodlalo. Jinak si ale zájemci asi stěžovat nebudou. Za momentálně neznámé částky bude možné dokoupit brzdový systém Brembo s pancéřovanými hadicemi ale především kotouči o průměru 355 mm a šestipístkovými třmeny vpředu a 345 mm a čtyřpístkovými brzdiči vzadu.
O změnu chování na silnici se postarají stavitelné tlumiče, pevnější pružiny, nové stabilizátory a k mání bude také částečně karbonová přední rozpěra. O další vyztužení karoserie se postarají speciální zámky dveří a také křížová výztuha pod motorovým prostorem. Podvozkové díly pak kompletují litá nebo navíc i kovaná osmnáctipalcová kola.
Ve zbytku jde hlavně o vzhled. Pro GT 86 připravilo TRD jiný přední i zadní spoiler doplněný účinnějším difuzorem, boční prahové nástavce a nový spoiler na víku zavazadlového prostoru. Ve spodní části se objevuje poněkud hlučnější tlumič výfuku a výraznější čtyři koncovky a jako méně nápadné třešničky si můžete objednat jiné víčko nádrže, startovací tlačítko a řadicí páku (nebo páku voliče automatu) s logem TRD. Jak už jsme říkali, soft- ani hardware na motor Toyota prodávat zatím nehodlá, místo toho ale můžete mít alespoň olejový a vzduchový filtr s lepší propustností nebo víčko chladiče schopným zvýšit tlak v okruhu a tím i zvýšit bod varu chladicí kapaliny.
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.








Doplňky sportovního oddělení TRD byly na autosalonu v Paříži oficiálně potvrzeny pro evropské trhy, kupé GT 86 tak půjde pořádně vyšperkovat














Zakázkové tlumiče bude možné nastavit do jedné ze čtyřiceti dostupných pozic
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
dnes
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
včera
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Tesla na hroutícím se trhu s elektromobily až komickým způsobem ukazuje konkurenci, kdo je tu král
před 3 hodinami
Nejste už unaveni z vyhrávání? Pro automobilové firmy pracuje v Německu nejmíň lidí od roku 2005, mizí po kvantech rok co rok
před 4 hodinami
Němci zjistili, že jejich dotace na elektromobily pro „chudé rodiny” jsou často „českou cestou” využívány pro nákup drahých Porsche
před 6 hodinami
Mercedes pochopil, že problematický pohon, kontroverzní design a ošizené interiéry mu zákazníky nevrátí, tohle auto pořád dává smysl
před 7 hodinami
Carrefour zakázal vjezd elektromobilů do svých parkovacích domů, jsou moc těžké a moc hoří
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 08.18. 20:25 - corsaczek
- The hacking forum warnight.org has launched 08.18. 19:49 - admin
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.18. 16:35 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.18. 13:03 - Vrooom
- S větrem ve vlasech.... 08.17. 15:14 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.17. 14:42 - delphin
- Onboard videa 08.16. 17:18 - brnenska.odchytova
- Cyklistické vlákno 08.15. 18:30 - řidičBOB
