Reklama

Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd

Další mnichovské SUV si s příchodem na trh příliš na čas nedalo. Jen měsíce po odhalení konceptu tu máme sériovou verzi, zatím neoficiálně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd

25.10.2017 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Další mnichovské SUV si s příchodem na trh příliš na čas nedalo. Jen měsíce po odhalení konceptu tu máme sériovou verzi, zatím neoficiálně.

Nové BMW X2 jsme očekávali již na autosalonu ve Frankfurtu, do hesenské metropole však mnichovská automobilka nakonec přivezla „pouze“ über-sedan M5 a předzvěst dalšího elektromobilu. Na menší crossover má přijít řada až na sklonku roku, což možná koresponduje s výstavním debutem v Los Angeles či Detroitu. Do prodeje pak má novinka zamířit až v březnu příštího roku.

My si ovšem vůz můžeme představit již nyní, bez jakéhokoliv čekání. Značce unikla sada oficiálních fotek, jež odhalují X2 zvenčí i zevnitř. Rozdíly oproti již prodávanému BMW X1 najdeme hlavně v oblasti střechy, jejíž linie je zřetelně nižší. Máme tu také výrazněji skloněné čelní i zadní okno. Výsledkem je profil více připomínající kupé, zatímco X1 se drží stylu SUV.

Stran zmíněných změn došlo na přepracování přídě, která je profilována mnohem dynamičtěji, zatímco vzadu se objevují výraznější světlomety. V případě vyobrazeného vozu si můžeme povšimnout také dvojice koncovek výfuku, ta je ovšem zasvěcena pouze výkonnějším motorizacím či paketu M Sport. V případě základních modelů lze očekávat koncovku pouze jedinou.

Ještě než se vypravíme do interiéru, musíme zmínit jeden zajímavý detail v podobě loga BMW na koncovém sloupku. Jde o připomínku na léta minulá, kdy se tímto prvkem honosila známá kupátka jako 2000 CS nebo 3,0 CSL. Zatím však není jisté, zda je i tento doplněk spárován jen s vyššími výbavami či paketem M Sport, nebo jestli jde o součást standardu celé řady.

Interiér je, alespoň vepředu, shodný s BMW X1, počítat lze s tříramenným volantem, multimediálním systémem iDrive či středovou konzolí dělenou do tří sekcí (výdechy klimatizace, ovládání multimédií, ovládání klimatizace). Rozdíly lze hledat hlavně na zadních sedadlech a v zavazadelníku, kde bude méně místa než u klasického SUV.

V rámci techniky BMW X2 dostane platformu UKL, která u základních modelů počítá s pohonem předních kol, systém xDrive zamíří k vyšším úrovním výbavy či bude k dispozici za příplatek. Na výběr pak má být kromě šestistupňového manuálu dvojice automatických převodovek, přičemž sedmistupňová je určena benzinům, osmistupňová dieselům.

Pohonné jednotky budou be výjimky přeplňované, nebudu utvoří 1,5litrové tříválce a dvoulitrové čtyřválce. Na spodek nabídky se postaví verze sDrive18i, sDrive18d či xDrive18d, zatímco střed je spojen s modely xDriver20i a xDrive20d i xDrive25d. Na vrchol pak zamíří provedení M25i, u nějž se počítá s posíleným dvoulitrem.

Dodat pak jen lze, že několikrát zmíněný paket M Sport by měl zahrnovat kromě lehce agresivnějšího bodykitu také tužší a snížený podvozek. Se stejnými prvky lze počítat také u vrcholného BMW X2 M25i, které ještě navrch přihodí sportovní sedadla či bohatší standardní výbavu. Na ozřejmění konkrétních položek i oznámení českých cen je ale třeba vyčkat.

Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 1 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 01Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 2 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 02Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 3 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 03Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 4 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 04Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 5 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 05Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 6 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 06Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 7 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 07Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 8 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 08Únik fotek plně odhalil sériové BMW X2, chce připomínat legendy úplně jiných tříd - 9 - BMW X2 2018 produkcni verze unik 09
Nové BMW X2 bylo odhaleno únikem, zajímavým prvkem je přitom firemní logo na koncovém sloupku připomínající legendární kupátka 2000 CS či 3,0 CSL

Zdroj: Top-Rider

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše