- -

Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu

Veyron je drahý nejen na pořízení, ale i na údržbu a opravu možných poruch. To poslední teď lze pojistit do výše nákladů na opravdu až 60 milionů Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu

9.11.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Veyron je drahý nejen na pořízení, ale i na údržbu a opravu možných poruch. To poslední teď lze pojistit do výše nákladů na opravdu až 60 milionů Kč.

Pojištění mechanických závad ojetých aut není zas tak špatný nápad, jak by se to leckomu mohlo zdát, zejména je-li pravděpodobnost poruchy velká či opravy drahé. A nebo obojí. U exkluzivních aut je riziko vysokých nákladů spojených s jakoukoli větší technickou nepříjemností relativně vysoké, jak jsme si nedávno mohli ukázat na nákladech na roční provoz denně jezděného Astonu Martin. Zrovna ten ale pojištěn byl a majitel za to zaplatil za rok 73 tisíc Kč. Kdyby to neudělal, opravy - nikoliv údržba - by ho stály přes 134 tisíc Kč.

Tedy, ne že by existovala jistota, že se na vašem autě něco pokazí. Ale stejně tak neexistuje jistota, že všechno bude fungovat stoprocentně, takže se takovéhle pojištění může vyplatit. Britská společnost Warranty Wise jej nabízí pro normální auta a také zveřejňuje statistiky jejich spolehlivosti právě na základě takto získaných dat. A ano, byl to její majitel, kdo nedávno ne zcela šťastně prodal své Bentley.

Tahle pojišťovna nyní nabízí pojištění mechanických závad i pro Bugatti Veyron. Nový produkt je k dispozici pro Veyrony zakoupené u britské firmy Tom Hartley, známého prodejce supersportů z druhé ruky. Na webu firmy jsme žádný Veyron nenašli, to ale neznamená, že v nabídce brzy zase nějaký nebude a pochopitelně, vydat se pro něj právě sem můžete i vy. A nebo se s Tomem Hartleyem resp. jeho lidmi domluvit, aby vám zprostředkoval prodej třeba jinde nabízeného kusu.

Pojištění Veyronu je dle hantýrky pojišťovny na úrovni Platinum Plus, nejvyšší, kterou Warrantywise nabízí, a stojí 10 tisíc liber (303 tisíc korun) na 12 měsíců. Pochopitelně, není v něm obsažena údržba, která je u Veyronu extrémně drahá, to ale mohou být i opravy poruch. A ty už pokryty jsou - velmi štědře.

Pojištění zahrnuje všechny mechanické a elektrické části, olejová těsnění, těsnění pod hlavou, servis klimatizace, řemeny, kabeláž a chladiče - a samozřejmě cenu práce. Pojištění kryje poruchy do výše hodnoty auta, která podle Warrantywise aktuálně činí 2 miliony liber, tj. asi 60,7 milionů korun. Pokud patří Veyron k vašim oblíbeným autům, jistě víte, že chladičů tu je deset, turbodmychadla čtyři a výměna těsnění hlavy válců u motoru W16 nebude nic snadného.

Pochopitelně, ani to nedělá z Veyronu auto pro masy, činí jej ale dostupnějším přece jen širšímu okruhu lidí. I běžné provozní náklady jsou velmi vysoké, jsou ale předvídatelné. Poruchy nikoli a právě ty mohou od vlastnictví vozu odrazovat i dobře situované lidí. S jasným nákladem 300 tisíc za rok už k jeho koupi mohou být svolnější i méně majetní, byť z pohledu běžného smrtelníka stále extrémně bohatí lidé...

Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 1 - bugatti veyron super sport na prodej 01Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 2 - bugatti veyron super sport na prodej 02Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 3 - bugatti veyron super sport na prodej 03Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 4 - bugatti veyron super sport na prodej 04Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 5 - bugatti veyron super sport na prodej 05Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 6 - bugatti veyron super sport na prodej 06Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 7 - bugatti veyron super sport na prodej 07Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 8 - bugatti veyron super sport na prodej 08Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 9 - bugatti veyron super sport na prodej 09Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 10 - bugatti veyron super sport na prodej 10Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 11 - bugatti veyron super sport na prodej 11Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 12 - bugatti veyron super sport na prodej 12Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 13 - bugatti veyron super sport na prodej 13Bugatti Veyron se přiblížilo lidu, teď ho lze pojistit proti poruchám, za rozumnou cenu - 14 - bugatti veyron super sport na prodej 14
Veyron si nyní lze pojistit proti poruchám, třeba i tento výjimečný, pouze ve 30 exemplářích vyrobený Super Sport s maximálkou přes 434 km/h

Zdroj: Warranty Wise

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama