Studie ukázala, jaký vliv bude mít rozmach vozů s autopiloty na náš sexuální život

Auta ovlivňují náš život v mnoha ohledech, ten intimní nevyjímaje. Co se tedy stane, když jednoho dne přesedneme do vozů, které nebudeme řídit?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Studie ukázala, jaký vliv bude mít rozmach vozů s autopiloty na náš sexuální život

13.11.2018 | Petr Prokopec

Auta ovlivňují náš život v mnoha ohledech, ten intimní nevyjímaje. Co se tedy stane, když jednoho dne přesedneme do vozů, které nebudeme řídit?

S autonomním řízením koketuje prakticky každá automobilka. Pokročilá technologie má nahradit člověka za volantem hlavně kvůli bezpečnosti, zároveň je však jedním dechem zmiňován také vyšší komfort. Při cestě do práce se již nebude třeba věnovat se dopravní situaci, ale třeba ještě dospávat, číst si noviny nebo vyřizovat emaily. Dle Scotta Cohena z Univerzity v Surrey, který se specializuje na výzkum v oblasti pohostinství a cestovního ruchu, však budou mít daleko větší dopady i na další aspekty našeho života.

„Lidé budou ve svých vozech spát, což bude mít dopad na hotely. A možná budou také jíst ve svých autech, jež tak nahradí jídelny,“ tvrdí Cohen v nové studii. „To nás vede k zamyšlení, co dalšího budou také dělat, když se nebudou muset věnovat řízení? Odpověď přitom najdete ve dlouhodobé spojitosti mezi automobily a sexem, která je součástí prakticky každého nemoderního filmu. Nejde tedy vlastně o nějaký těžký a nerozlousknutelný oříšek.“

Dle Cohena však nejde jen o to, že se vozy s pokročilou umělou inteligencí stanou novou konkurencí pro hodinové hotely. Samy dnešní automobily a nakládání automobilů s nimi ovlivňuje naši atraktivitu pro opačné pohlaví, ať už jsme žena nebo muž. Nebudeme věřit nikomu, že jej více nezaujme krásná žena vystupují z Porsche, nebo atraktivní muž vystupující z Ferrari. Nemusí to nic znamenat, je to ale impuls vyvolávající reakce, který do značné míry vymizí, pokud všichni budeme používat určitou specifickou formu autobusu.

A nejde tu jen o mezilidské vztahy, autonomní vozy výrazným způsobem pozmění také prostituci. „Kde je legální a kde regulace umožňují rychlý vývoj autonomních aut, tam se vše odehraje velmi rychle. Evropa je jedním z těchto míst,“ říká univerzitní profesor, dle kterého někdejší velmi populární reklamní slogan „sex prodává“ zakrátko nabude zcela nového významu.

„Není proto nemožné nebo nepředstavitelné, aby se celé vykřičené domy daly do pohybu. Kvůli tomu, aby se to stalo, dokonce nemusí být ani legalizována prostituce. V autech se již nyní odehrává velké množství ilegálních aktivit.“ Právě tato slova nás přitom vedou k myšlence, zda se autonomní vozy kromě mobilních nevěstinců nestanou také účinnou zbraní teroristů. Evidentně proto bude třeba regulace ze strany zákonodárců.

To ale samozřejmě již zavání zásahem do svobod a práv běžných občanů, kteří asi jen stěží budou souhlasit s tím, aby je v jejich i sdíleném voze kdokoliv natáčel a monitoroval - bez ohledu, zda jde o vládní organizaci či pokročilou umělou inteligenci. Na druhou stranu ale bez toho půjde jen stěží zabránit zneužití autonomních vozů, třeba kvůli útoku na konkurenční gang, jehož se do budoucna může zúčastnit celá posádka.

To jsme ale poněkud odbočili, proto rychle zpátky k sexu v autě, který dle statistických dat, z nichž Cohen vycházel, vyzkoušelo alespoň jednou 60 procent všech Američanů. V zámoří tedy jde o stěžejní záležitost, která dost možná ovlivní i design samotných autonomních vozů. Je však otázkou, kdy ty dorazí a změní naše okolí. Cohen totiž velkém počítá až se 40. lety tohoto tisíciletí, tedy se stále relativně vzdálenou budoucností.

Je tu však jedna oblast, kde se vše může odehrát daleko rychleji, a to je ona prostituce. „Mobilní vykřičené domy totiž nepotřebují, aby auta okolo nich, či alespoň jejich většina, byly taktéž osazené autonomním řízením. Není tedy důvod, aby ke změnám došlo dříve.“ Že by tedy taková Tesla měla mít zakrátko co do činění se zcela novým typem zákazníků? Nechme se překvapit, profesor Cohen se pořád může mýlit.


Studie ukázala, jaký vliv bude mít rozmach vozů s autopiloty na náš sexuální život - 1 - Sexualni zivot podle znacky automobilu 02Studie ukázala, jaký vliv bude mít rozmach vozů s autopiloty na náš sexuální život - 2 - Sex v autech ilustracni foto 02
Auta ovlivňují náš život v mnoha ohledech a nástup autonomních vozů může změnit i ten sexuální. Jak, naznačuje zajímavá studie Scotta Cohena

Zdroj: ResearchGate

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše