Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Takhle vypadá nový Citroën C3 bez kapslí Airbump. Je s nimi hezčí nebo ne?
9.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nový francouzský hatchback už jsme viděli, pokaždé ale jen se vzduchovými kapslemi na bocích. Běžně je ale k mání bez nich, takto vypadá „holý”.
Českou cenou nového Citroënu C3 jsme se zabývali již na konci října, kdy tuzemské zastoupení naznačilo start okolo 230 tisíc korun. Ten se ve výsledku podařilo i dodržet, momentálně je totiž možné hatchback pořídit již za 234 900 Kč. Je však třeba počítat s tím, že jde o akční sumu, do které je již zahrnut bonus deset tisíc korun za váš starý vůz. Faktická zaváděcí cena tedy činí 244 900 Kč, i když dealeři vám možná vyjdou vstříc i bez ojetiny.
Za tuto sumu je vůz vybaven 1,2litrovým tříválcem PureTech o výkonu 68 koní, se kterým spolupracuje pětistupňový manuál, a především výbavou Live, jež zahrnuje 15palcová ocelová kola, látkové čalounění a celou řadu bezpečnostních asistentů. Za audio systém je ovšem třeba připlatit 12 000 Kč, za manuální klimatizaci pak 15 000 Kč. Pokud ovšem toužíte po vzduchových kapslích Airbump, máte smůlu.
Právě tento praktický doplněk je důvodem, proč se vlastně k francouzské novince vracíme - na světě jsou totiž snímky vozu bez nich. Záleží přitom čistě na vašem individuálním vkusu, zda se vám líbí holé či naopak „rozbité“ boky. Vaše volba přitom není podmíněna základní motorizací či nejnižší úrovní výbavy, neboť Airbump není standardem ani na prostředním stupni Feel.
Tato úroveň výbavy startuje na sumě 254 900 Kč (opět po odevzdání starého vozu), znovu s benzinovou jedna-dvojkou. Její součástí je přitom nejen výše zmiňovaná klimatizace, ale také audio systém RD6 se čtyřmi reproduktory a také paket Feel zahrnující přední a zadní nárazník vyvedený v barvě karoserie či celou řadu doplňků lakovaných černým odstínem.
Při troše matematických znalostí je evidentní, že základní úroveň výbavy Live je tu spíše do počtu - úroveň Feel totiž vychází pouze o dvacet tisíc korun dráže, nicméně standardně nabízí prvky v mnohem vyšší hodnotě. Navíc v jejím případě již můžete sáhnout po kapslích Airbump, byť za ně připlatíte 5 500 Kč. Jediné omezení v tuto chvíli je barvou, dostanete černou verzi boulí.
O poznání větší svobodu nabízí v tomto ohledu až vrcholná výbava Shine, která startuje na sumě 299 900 Kč. Věci pod kapotou se ani tentokráte nemění, nicméně standardně lze počítat s 16palcovými ocelovými koly, automatickou klimatizací, volantem v kůži nebo zadními parkovacími senzory. Dále pak nechybí ani multimédia Citroën Connect se sedmipalcovým displejem.
Kromě toho můžete vybírat mezi třemi variantami Bi-Color, které počítají s kontrastně lakovanou střechou (bílá, černá, červená). V závislosti na vašem výběru se pak liší i kapsle Airbump, stejně jako kryty zpětných zrcátek, lišty kolem mlhovek a proužek polepu na sloupku C. Pokud ale chcete ještě litá kola, je třeba připlatit minimálně 9 500 Kč.
Bližší informace najdete jako obvykle v kompletním oficiálním ceníku (PDF, 946 kB), kde nechybí ani přehled devíti nabízených barev. Ve všech případech jsou vozy vyvedeny bez kapslí Airbump. Na úrovni Live počítá se zeleným odstínem Almond.
Ve finále pak ještě zmíníme, že vzduchové boule jsou vyrobeny z termoplastického polyuretanu a v zahraničí je můžete snadno vyměnit za jiný odstín. Kompletní sada vychází na cca 38 tisíc korun, jednotlivé panely pak startují pod třemi tisíci korunami. Obsluhu byste měli zvládnout i ve vlastní garáži.


Takto vypadá nový Citroën C3 bez kapslí Airbump na oficiálních fotkách...




























Předchozí oficiální sada fotek již počítá s tímto doplňkem
Inspirace: Auto Evolution
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
před 7 hodinami
Ferrari pošle své zpackané elektrické Luce přímo do zdi
včera
Na nenápadném místě v polském vnitrozemí stojí nedaleko od Česka ráj superaut, kde vedle sebe jen tak postávají Ferrari, Bugatti či Pagani
2.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- TT 2026: Upravený harmonogram, prioritu má seniorský TT 14:00
- Jako lídři přijíždějí k Balatonu: Bezzecchi, Gonzalez a Quiles 10:00
- Brian Uriarte ztratil po diskvalifikaci čtvrté místo ve Velké ceně Katalánska 08:00
- Na Tourist Trophy stále prší, tak se pochopitelně nezávodí včera 16:00
- Bridgestone Battlax Racing Street RS12: z okruhu na silnici včera 12:32
Nejnovější články
Nová Škoda za 165 tisíc Kč skutečně míří do Evropy, automobilka k tomu potichu nechala další vodítko
před hodinou
Stellantis dokončil kompletní obrat, původně jen elektrickému autu nakonec dá i motor V8
před 3 hodinami
Lada Niva dostala k padesátinám největší modernizaci v historii. Pozor, teď má i airbag a interiér auta, které byste mohli chtít
před 4 hodinami
Srovnejte si nové elektrické Ferrari s prvním SUV značky. Stačí pár fotek a pochopíte vše
před 6 hodinami
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 06.04. 16:43 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 06.04. 15:22 - pavproch
- Spousta dílů BMW e90 06.04. 11:00 - pavproch
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.04. 10:59 - pavproch
- STK - jak jít štěstíčku naproti? 06.04. 08:59 - jerry
- Onboard videa 06.04. 08:51 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 06.03. 14:19 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 06.02. 06:55 - řidičBOB
