Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání

Jakkoli to zní neuvěřitelně, dárkem Tesly pro majitele svých aut je aplikace, která ve stanovený moment vydává poněkud nechutné zvuky různého charakteru a intenzity.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání

19.12.2018 | Mirek Mazal

Jakkoli to zní neuvěřitelně, dárkem Tesly pro majitele svých aut je aplikace, která ve stanovený moment vydává poněkud nechutné zvuky různého charakteru a intenzity.

Automobily značky Tesla jsou vzdáleně napojeny na továrnu, odkud neustále přichází aktualizace palubních systémů. Většinou jsou to ryze praktické věci, občas ale vývojáři přibalí zábavný detail, který má více než co jiného za cíl rozveselí posádku. Americké elektromobily jsou tímto známé, srandičky nazvané „easter eggs“ vznikají při různých příležitostech.

Blížící se vánoční svátky inspirovaly programátory k vypuštění nové aplikace, kterou vítězoslavně zapropagoval sám Elon Musk na Twitteru. Bývalý šéf je v dobrém rozmaru i po problémech s burzou a komisí pro cenné papíry. Jeden ze zakladatelů firmy a její největší akcionář jako absolutní vládce skončil, fakticky ale stále figuruje na nejvyšších postech. A tak jistě měl zásadní slovo u při vývoji vánočního dárku pro zákazníky.

Nová aktualizace infotainmentu Tesly obsahuje ikonu s nápisem „fart app“ čili v překladu prdící aplikace. A dělá přesně to, co si myslíte. Majitelé aktuálního softwaru si mohou vybrat mezi několika druhy prdnutí, které vydají reproduktory elektromobilu. Nelichotivý zvuk jde zapnout pravidelně nebo po udělení pokynu páčkou blinkrů.

Ještě bláznivější jsou jednotlivé možnosti intenzity zvuků vznikajících při zbavování se plynných produktů lidského trávení. Volba je rozdělena podle názvů spojených výhradně s Muskovou činností. Řidič se smyslem pro humor si tak může vybrat z pěti variant, nejvtipnější je například Falcon Heavy (podle rakety firmy SpaceX), Boring Fart (podle plamenometů The Boring Company) nebo Ludicrous Fart (dle režimu Modelu S).

Zimní aktualizace obsahuje také digitální ztvárnění krbu. Displej se změní na ohniště s plameny, Tesla zatopí a pustí romantickou hudbu. O dost lepší ztvárnění vánočního překvapení vedle bizarní aplikace, jejíž příprava musela zabrat dost času, kterého Tesla nemá nazbyt. I v takových chvílích se ale zaměstnanci musí občas odreagovat...


Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 1 - Tesla prdici aplikace foto 01
Elon Musk názorně upozornil na novou aplikaci, zprvu nikdo netušil, o co se jedná

Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 2 - Tesla prdici aplikace foto 02Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 3 - Tesla prdici aplikace foto 03Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 4 - Tesla prdici aplikace foto 04Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 5 - Tesla prdici aplikace foto 05Tesla k Vánocům nadělila zákazníkům vážně bizarní aplikaci. Prdí na požádání - 6 - Tesla prdici aplikace foto 06
Tesla nakonec skutečně vydala prdící program, o moc víc se o něm říci nedá

Zdroj: mister_merican@Instagram, Elon Musk@Twitter

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše