- -

Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje

Základní verze elektrického sedanu je nově dražší o 50 tisíc Kč. Značka navíc obeslala zákazníky, aby zjistila, zda správně chápou, co je Autopilot.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje

14.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Základní verze elektrického sedanu je nově dražší o 50 tisíc Kč. Značka navíc obeslala zákazníky, aby zjistila, zda správně chápou, co je Autopilot.

Tlak na automobilku Tesla v posledních měsících narůstá. Nejde již pouze o média, která vedle jejího Financování probírají zejména Autopilot. Tomu se v poslední době věnuje i vícero oficiálních institucí. Tesla tlakům zatím na změnu jména či fungování odolává, nicméně v Číně možná i v důsledku lednové fatální nehody podlehla. Slovo „Autopilot“ tak zcela zmizelo z jejích tamních propagačních materiálů, stejně jako fráze označující v překladu „autonomní řízení“.

Stejný krok po Tesle nyní požadují státy Kalifornie či Německo. Američané dokonce již připravují legislativní kroky, které automobilce zakazují použití terminologie odkazující na autonomní řízení v reklamách. Vést by mohlo ke zmatení zákazníků a tím k pravděpodobným dalším smrtelným nehodám. Obdobným směrem ostatně míří i naši západní sousedé, ti ale prozatím narazili.

Tesla nově v krátkém tiskovém prohlášení uvedla: „V reakci na tvrzení německé KBA, že užití názvu Autopilot je zavádějící, jsme spolupracovali s třetí stranou, abychom zjistili u majitelů vozů Tesly v Německu, jak vnímají systém Autopilot. 98 procent z nich plně chápe, že když používá Autopilot, očekává se od řidiče, že bude udržovat kontrolu nad vozem po celou dobu.“

Dále z dotazníku vyplývá, že minimálně 93 procent všech respondentů rozumí všem aspektům, které souvisí s aktivací systému Autopilot. To je sice na jednu stranu vysoké číslo, nicméně v tomto ohledu se jediným akceptovatelným výsledkem zdá být ten stoprocentní. Nebavíme se zde třeba o multimédiích, ale systému, který může posádku ohrozit na životě.

Na reakci KBA se prozatím čeká, stejně tak na to, jak přijmou zákazníci oznámení o zvýšení ceny Tesly Model S. Základní verze 60D bude od 22. listopadu o 2 000 USD (cca 49 500 Kč) dražší. Technicky se ale nic měnit nebude, vůz nabídne vše tak, jako nyní, kdy stojí 66 000 USD (1,632 mil. Kč). To spolu s končícím rychlodobíjením zdarma u Superchargerů znamená další omezení atraktivity nabídky nejprodávanější Tesly.

Paradoxně ale načasování těchto kroků může být vedeno s cílem zvýšit prodeje aut ještě v letošním roce a dosáhnout dalšího „ziskového” kvartálu. Po 22. listopadu totiž značka začne vyrábět auta, která k zákazníkům dorazí v novém roce...

Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 1 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 02Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 2 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 01Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 3 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 03Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 4 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 04Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 5 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 05Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 6 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 06Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 7 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 07Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 8 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 08Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 9 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 09Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 10 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 10Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 11 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 11Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 12 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 12Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 13 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 35Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 14 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 36Tesla zdražila Model S. Paradoxně možná proto, aby znovu nahnala prodeje - 15 - Tesla Model S P85 P85 D poradna sada 38
Základní verze Tesly Model S je nově dražší. A zlevňovat se nejspíše nebude, i když končí program dobíjení u Superchargerů zdarma

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše