Reklama

Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo

Tesla nikdy neměla problém prodat to, co reálně ani nenabízí a v případě jejího prvního tahače tomu zjevně nebude jinak. Mezi zákazníky jsou už teď velká jména.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo

8.12.2017 | Mirek Mazal | 54 příspěvků

Tesla nikdy neměla problém prodat to, co reálně ani nenabízí a v případě jejího prvního tahače tomu zjevně nebude jinak. Mezi zákazníky jsou už teď velká jména.

Tahač Tesla Semi před necelým měsícem suverénně nastoupil na scénu a pod taktovkou Elona Muska neohroženě míří změnit zaběhlé pořádky v kamionové dopravě. Zní vám to přehnaně? Možná to přehnané je, faktem ale je, že od doby veřejného odhalení stále ještě chystaného elektrického tahače se společnosti staví do fronty a posílají předběžné objednávky na větší či menší počet exemplářů.

Jestli se chtějí jen zviditelnit, jde jim o blaho matky přírody nebo v tomto rozhodnutí vidí potenciální ekonomický prospěch, je otázkou, všechno je možné. Tak či onak se připisují na čekací listinu prvních dodávek pro rok 2019 a k řadě velkých jmen se včera přidalo i u u nás dobře známé pivovarnické impérium Anheuser-Busch. To je vhodná příležitost zrekapitulovat si, kdo přesně a kolik Semi si u Tesly už zamluvil.

Přehled firem, které už si u Tesly objednaly tahač Semi

Walmart - Největší maloobchodní řetězec světa se k objednávce „přiznal” krátce po první prezentaci. Chce po Tesle 15 aut pro pilotní provoz v USA a Kanadě s cílem zjistit, jak by takový elektrický tahač vyhověl jeho potřebám.

Anheuser Busch - Pro změnu největšího výrobce piva na světě už jsme stručně zmínili, nyní tedy dodejme, že má zájem o 40 Tesel Semi jako součást plánu zmenšit „karbonovou stopu” svého podnikání o 30 procent.

J.B. Hunt - Dalších 40 kusů si objednala dopravní firma se skoro 24 tisíci zaměstnanci, která se řadí mezi největší společnosti svého druhu v USA. Prý je to pro ní „důležitý krok v zavádění odvětví-měnících technologií”.

Meijer - Zelinářský řetězec je další společností, která zveřejnila informaci o objednávce blíže neupřesněného počtu kusů Semi pro testovací účely.

JK Moving - Stěhováci z Washingtonu sáhli po 4 exemplářích.

Loblaw - Kanadský řetězec supermarketů chce hned 25 Semi jako součást plnění závazku elektrifikovat svou flotilu nákladních aut.

Fercam - Nejen Američané a Kanaďané objednávají. Italská dopravní firma též chce jeden kus, a to i s vědomím, že Tesla Semi zprvu postaví jen podle severoamerických norem.

Girteka Logistics - Další evropská firma sáhla přes zmíněné omezení též po jednom kusu.

Ryder - Další obří dopravní firma z USA (přes 33 tisíc zaměstnanců, přes 140 miliard Kč ročního obratu) též chce zatím neupřesněný počet Semi.

DHL Supply Chain - U nás dobře známý logistický gigant chce 10 Semi na testovací provoz.

Fortigo Freight Services - Kanadský dopravce se čerstvě přidal s jedním kusem.

To není úplně málo předběžných objednávek vzhledem k tomu, že se vůz ještě zdaleka neprodává. Přesnou sumu všech objednávek Semi přímo Tesla nezveřejnila, těch přiznaných je ale 140 a pro kalifornskou automobilku je to jednoznačně pozitivní číslo. I proto, že za každou rezervaci musí firmy zaplatit 5 000 dolarů (zhruba 108 600 Kč), takže do její věčně týrané firemní kasy přiteče jen za to přes 15 milionů korun.

Pochopitelně, v rámci celé kamionové dopravy je to 140 kapek v moři, svědčí ale o tom, že zájem o alternativní pohon se zvyšuje. První zprávy sice nenapovídají, že by se Tesla trefila do vkusu samotných řidičů, opravdové pracovní nasazení ale jistě lépe ukáže, jak vzdálená je budoucnost plošného používání elektrického proudu k pohonu aut. Snad jednou kalifornská automobilka dodrží své sliby a za dva roky budeme chytřejší...

Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 1 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 01Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 2 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 02Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 3 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 03Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 4 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 04Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 5 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 05Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 6 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 06Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 7 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 07Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 8 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 08Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 9 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 09Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 10 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 10

Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 11 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 11Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 12 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 12Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 13 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 13Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 14 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 14Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 15 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 15Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 16 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 16Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 17 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 17Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 18 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 18Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 19 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 19Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 20 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 20Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 21 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 21Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 22 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 22Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 23 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 23Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 24 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 24Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 25 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 25Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 26 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 26Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 27 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 27Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 28 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 28Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 29 - Tesla Semi 2017 koncept prvni 29
Výroba by měla začít v roce 2019, finální podoba již byla představena

Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 30 - Tesla Semi technika video prvni 01Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 31 - Tesla Semi technika video prvni 02Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 32 - Tesla Semi technika video prvni 03Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 33 - Tesla Semi technika video prvni 04Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 34 - Tesla Semi technika video prvni 05Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 35 - Tesla Semi technika video prvni 06Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 36 - Tesla Semi technika video prvni 07Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 37 - Tesla Semi technika video prvni 08Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 38 - Tesla Semi technika video prvni 09Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 39 - Tesla Semi technika video prvni 10Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 40 - Tesla Semi technika video prvni 11Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 41 - Tesla Semi technika video prvni 12Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 42 - Tesla Semi technika video prvni 13Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 43 - Tesla Semi technika video prvni 14Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 44 - Tesla Semi technika video prvni 15Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 45 - Tesla Semi technika video prvni 16Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 46 - Tesla Semi technika video prvni 17Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 47 - Tesla Semi technika video prvni 18Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 48 - Tesla Semi technika video prvni 19Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 49 - Tesla Semi technika video prvni 20Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 50 - Tesla Semi technika video prvni 21Toto jsou všechny firmy, které si u Tesly už objednaly tahač Semi. Není jich málo - 51 - Tesla Semi technika video prvni 22
Odkrytá technika před-produkčního vozu. Jak bude asi vypadat hotový?

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 54 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama