Audi A6 2017: takhle bude vypadat nová A6, přijme-li nápady studie Proloque (ilustrace)

Chystaná novinka se má na rozdíl od současnosti výrazněji lišit od Audi A7 a A8. Všechny tři modely už tak mají odsouhlasenu image.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi A6 2017: takhle bude vypadat nová A6, přijme-li nápady studie Proloque (ilustrace)

14.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Audi A6 2017: takhle bude vypadat nová A6, přijme-li nápady studie Proloque (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystaná novinka se má na rozdíl od současnosti výrazněji lišit od Audi A7 a A8. Všechny tři modely už tak mají odsouhlasenu image.

Německá automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku má čerstvě za sebou prezentaci nové generace Audi Q7 na detroitském autosalonu. Ruce do klína však neskládá, neboť při jejím jaksepatří členitém portfoliu je stále co dělat. Momentálně tak můžeme informovat o chystaném nástupci limuzíny A6, který by měl dorazit v roce 2017. Úplně za rohem tedy novinka není, to ovšem neznamená, že by o ní nebylo nic známo. Jednou z jistých věcí je její designové směřování.

Důvodem jsou větší rozdíly, které mezi sebou mají mít modely A6, A7 (dorazí rovněž v roce 2017) a A8 (vlajková loď se očekává v závěru příštího roku). Šéfdesignér značky Marc Lichte tak musel přijít s návrhem vzhledu opravdu brzy, aby bylo zaručeno, že nepůjde o tutéž stylizaci, která by se lišila pouze rozměrem auta. Z toho vyplývá, že vzhled je dokončen také u obou zmíněných novinek.

Jak by přitom nové Audi A6 mohlo vypadat, nám na neoficiální ilustraci naznačuje známý „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten své retuše založil na konceptu Prologue, který byl odhalen na sklonku loňského roku v Los Angeles. Příliš daleko od středu terče asi nestřílel, neboť Lichte dodává, že zmíněné kupé vzniklo až po odsouhlasení vzhledu všech tří produkčních novinek.

Tento postup má svou logiku, neboť Audi nechtělo konceptem vzbudit příliš velká očekávání, která sériové modely nebudou s to uspokojit. Je tedy vysvětleno, proč vlastně kupé Prologue není tak odvážné, jak by mohlo být. Zároveň můžeme dostatečně ocenit vtipnost jeho názvu, který se dá přeložit jako úvod či předehra. Časově totiž příchodu nové generace A6 skutečně předchází.

Dodat již můžeme pouze tolik, že novinka bude stejně jako aktuálně odhalené Audi Q7 stát na druhé generace platformy MLB, jež bude podepírat všechny modely značky od Á-pětky nahoru. Ideálně načasován byl i její příchod, neboť objevit se má pár měsíců poté, co BMW vyrukuje s novou řadou 5 a Mercedes-Benz s novým Éčkem.


Audi A6 2017: takhle bude vypadat nová A6, přijme-li nápady studie Proloque (ilustrace) - 1 - Audi A6 2017 render 01Audi A6 2017: takhle bude vypadat nová A6, přijme-li nápady studie Proloque (ilustrace) - 2 - Audi A6 2017 render 02
Nové Audi A6 sdílí základní designové elementy s konceptem Prologue, produkční verzi tedy příliš jinak vypadat nebude

Ilustrace: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše