Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady

Ingolstadtská automobilka uvolnila konečně smysluplnější upoutávku k novému tétéčku. Ve stylu R8 je o něco ostřejší než předtím, revoluce se ovšem nekoná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady

27.2.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ingolstadtská automobilka uvolnila konečně smysluplnější upoutávku k novému tétéčku. Ve stylu R8 je o něco ostřejší než předtím, revoluce se ovšem nekoná.

Třetí generace stylového modelu Audi TT je jasným adeptem na jednu z největších atrakcí letošního ženevského autosalonu. Ani jednou se až dosud na veřejnost nedostala oficiální fotografie, a tak jsme museli vycházet pouze z věrohodných skic, které připomínaly zdánlivě model R8. Nové video je spolu s nimi ale dostatečně výmluvné na to, abychom si o konečné podobě nové generace TT udělali lepší obrázek. Neřešme teď jeho další deriváty a zaměřme se na karoserii kupé, protože právě ta bude na výstavě nejdůležitější.

Z nového videa je zcela evidentní, že ti, kteří čekali diferencovanější design mohou být zklamáni. Karoserie má nadále se svažující střechu směrem k zádi, jen působí o něco svalnatějším dojmem než předchůdce. Nové TT se nese v duchu evoluce designu stávající podoby, přičemž využívá celkově ostřejší linie a výraznější, o řád agresivnější příď. O kus poutavější jsou také blatníky. Dá se předpokládat, že logo se čtyřmi kruhy tentokrát zakotví na masce chladiče, nikoliv na kapotě. Kola svým designem připomenou opět R8. Novinka by měla být jednoduše „unisexovější”.

Očekávat se dá bohaté osazení celého vozu technologií LED včetně hlavních (s denním svícením) a zadních světel. Na veletrhu CES jsme navíc poznali také podobu přístrojové desky příbuzné s posledním modelem A3. TFT displej s úhlopříčkou 12,3 palce umožní v TT přepínat mezi digitálními údaji a typičtějším „analogem“, volant se spodním úkosem zase ne vždy držet volant pevně.

Při jízdě na platformě MQB bude Audi TT brát energii z různých příčně přeplňovaných benzinových čtyřválců, kterým bude kralovat renomovaný pětiválec s výkonem kolem 380 koní, přičemž s ním dorazí TT ve variantě RS. Motory budou spolupracovat s šestistupňovou manuální převodovkou či s volitelnou šestistupňovou dvojspojkou S tronic. Pohon všech kol quattro bude pravděpodobně k dispozici za příplatek. Podívejte se na video a zhodnoťe, jak se vám líbí, více vám jistě ukážeme, co nevidět.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 1 - Audi TT 2014 first preview 01Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 2 - Audi TT 2014 first preview 02Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 3 - Audi TT 2014 first preview 03Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 4 - Audi TT 2014 first preview 04Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 5 - Audi TT 2014 first preview 05Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 6 - Audi TT 2014 first preview 06Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 7 - Audi TT 2014 first preview 07
Audi nám ukázalo TT v záblescích na videu. Mnoho nového se nedozvídáme, avšak jako první nástřel to stačí

Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 8 - Audi TT 2014 skica 01Audi TT 2014: první video se skutečným autem potvrzuje předpoklady - 9 - Audi TT 2014 skica 02
Zajímavé skici ukazují finální podobu z jiné perspektivy

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše