Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M3 F80 na Nordschleife: zpívá řadová, nebo vidlicová šestka? (video)
9.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Tentokrát pro vás máme akusticky pozoruhodné video, které dává možnost zaposlouchat se do zvuku nového přeplňovaného šestiválce. Poznáte, co to je?
Nebývá běžné, aby divize M GmbH nějak zásadně překopávala design sériových vozů, i když v případě jedničky a jejích nafouklých blatníků i roztaženého nasávání to úplně neplatí. Co se stane s novou řadou 3 F30, která v podobě modelu M dostane úplně jiné kódové označení (F80), můžete hádat z nově natočeného maskovaného vozu zachyceného v testovacím centru BMW poblíž Nordschleife ve společnosti příští M6.
Jak se dalo očekávat, v krátké sekvenci pořízené na Nürburgringu zůstává M3 i při jízdě na hraně velmi stabilní s minimálními náklony karoserie. Co je ještě lepší, na tomto videu se povedlo dosud asi nejlépe zachytit zvuk motoru. Nepochybuje se už o tom, že to bude šestiválec a že dostane přeplňování. Jedno i druhé automobilka potvrdila. My ovšem pořád spekulujeme nad počtem turbodmychadel a jejich konstrukcí. Nejpravděpodobnější jsou dvě nebo tři a potenciálně může být mezi nimi také nové elektrické turbo. Stále si ale netroufáme říci, jestli slyšíme zvuk šesti válců v řadě (k tomu se podle akustiky přikláníme) nebo v konfiguraci do V.
Předseda představenstva BMW M Dr. Friedrich Nitschke nedávno uvedl, že to V6 rozhodně nebude. S ohledem na patent automobilky ale stoprocentní jistotu nemáme, takže se můžete zaposlouchat do zvuku a zkusit hádat. Mějte ovšem na paměti fakt, že slyšíte prototyp, který ještě nemusí mít doladěný zvuk. Bez ohledu na konstrukci a uspořádání se nicméně očekává, že příští BMW M3 bude mít výkon cirka 450 koní a zřejmě i nižší hmotnost než současný typ. Víme rovněž, že v nabídce bude vedle dvouspojkové 7stupňové převodovky M-DCT také manuál. Což třeba pro novou M5 neplatí, i když automobilka tento typ řazení postavila.
Poslední zvěsti naznačují, že BMW může ukázat sedan M3 již na příštím ženevském autosalonu a v prodeji by se tento vůz mohl objevit již na podzim. To se ale vzhledem k dosavadní politice uvádění špičkových verzí ke konci životního cyklu konkrétní modelové řady nezdá příliš pravděpodobné. Odhalení proto očekávejte spíše někdy v roce 2013.
Zdroj: Bimmerpost
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Stačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025
Nejnovější články
Populární japonské mini muselo kvůli EU v prodeji jako nové skončit. V bazarech dokazuje, že je čeho litovat
před 9 hodinamiFord upravil své levné velké SUV pro Čínu, aby ho nabídl po celém světě. Jeho skutečný původ skrývá
před 10 hodinamiProdeje elektrických Fordů se dál mohutně propadají, sportovní spalovací Mustang už v USA dokonce překonává rodinný Mach-E
včeraNová specialita Porsche vypadá jako stvořená pro Česko, dvouocasý lev ho nezdobí zdaleka jen tady
včeraDnes neuvěřitelný VW z dob, kdy jste si u Němců mohli poručit skoro cokoli, je k mání stále nejetý. Nikdo ani nezašpinil jeho spodek
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva