Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW představí na letošním ročníku Concorso d'Eleganza Villa d'Este dvě nové studie
19.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německá automobilka již uvedla, že jakožto hostitel nehodlá se svými modely soupeřit o trofeje. Takové Maserati či Rolls-Royce ovšem budou.
Stejně jako loni se i letos BMW chystá na přehlídku exkluzivních vozů a konceptů Concorso d’Eleganza. Ta se koná od 23. do 25. května na pobřeží italského jezera Como, přičemž mnichovská automobilka zde ukáže dvě zcela nové studie. Momentálně se přitom ani neodvažujeme hádat, o co by mohlo jít. V minulosti jsme se totiž na tomto místě dočkali natolik rozmanitých vozů jako je M1 Hommage, 328 Hommage, Gran Lusso Coupe či Z4 Zagato.
Pozoruhodný je i samotný přístup mnichovské značky k dané show. Jelikož je totiž BMW hlavním sponzorem a hostitelem akce Concorso d’Eleganza, své dvě studie vyjmulo ze soutěže o nejkrásnější koncepty. Trofeje by tak mohly zamířit ke značkám jako je Maserati či Rolls-Royce (i když ani ta nemá k BMW daleko), které u jezera Como rozhodně nebudou chybět. První totiž letos oslavuje sto let od svého založení, druhá pak dokonce 110.
Letošní, již 85. ročník, tak očividně bude patřičně našlapaný. Bohužel, na webových stránkách akce prozatím jakékoliv podrobnosti chybí. Na závěr tak jen můžeme dodat, že s Consorso d’Eleganza je spojena slavná Villa d’Este, kterou nechal v 16. století vybudovat kardinál Ippolito II d’Este, syn slavné, i když poněkud kruté italské šlechtičny Lucrezie Borgie. Právě v jejích zahradách se přitom přehlídka exkluzivních vozů koná.



























V loňském roce se na březích jezera Como ukázalo BMW Gran Lusso V12 Coupe designované Pininfarinou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
včeraVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025BMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nejčtenější články
Nejúchvatnější Octavia, kterou dnes uvidíte, vás donutí zapomenout na veškerou zášť vůči české automobilce
17.8.2025Elektromobily přišly o další umělou a vpravdě nesmyslnou výhodu, jejich koupě dává ještě menší smysl
17.8.2025Už se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
17.8.2025VW zkouší okouzlit zákazníky tím, že je nechá každý měsíc znovu platit za výkon, který jim už jednou prodal z výroby
17.8.2025Ojeté elektromobily propadají u německých STK, jeden je dokonce nejhorší ze všech aut
17.8.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva