BMW X7 F17 se zjevilo jako bílá paní, ukázalo ale jen ledvinky a siluetu (foto)

Nejluxusnější SUV z Mnichova bude o dost větší než X5. To z uvolněného snímku s plachtou patrné není, do startu výroby ale prý zbývají 3 roky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW X7 F17 se zjevilo jako bílá paní, ukázalo ale jen ledvinky a siluetu (foto)

18.3.2016 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

BMW X7 F17 se zjevilo jako bílá paní, ukázalo ale jen ledvinky a siluetu (foto)

/

Nejluxusnější SUV z Mnichova bude o dost větší než X5. To z uvolněného snímku s plachtou patrné není, do startu výroby ale prý zbývají 3 roky.

O příchodu modelu X7 se spekulovalo dlouho, dva roky je pro nás však příchod produkční verze tutovkou, stejně jako místo výroby v americkém Spartanburgu. Zřejmě nejluxusnější BMW vůbec ještě nějakou dobu budeme odhalovat, jelikož Ludwig Willisch, ředitel značky pro Severní Ameriku prohlásil, že se dle předpokladů nedostane na trh před rokem 2019.

Harald Krüger, šéf BMW, pak na výroční tiskové konferenci hovořil o umístění modelu na horní hranici portfolia BMW, stejně tak v souvislosti s X7 zmínil podrobný průzkum dalších možností „velmi atraktivního segmentu“. Tak či onak máme dostatek času udělat si obrázek, o jaký vůz ve výsledku půjde, přičemž první zveřejněný obrázek od BMW mnohé nepoví.

Novinka s kódovým označením F17 oděná do poloprůhledné plachty je totiž zobrazena spolu s ostatními modely řady X v na náš vkus dosti zkresleném měřítku a navíc je vůči pozorovateli natočena v tupějším úhlu. Vidět jsou při bližším zkoumání nanejvýš přední ledvinky a částečně boční profil, které společně říkají dle mého soudu tak maximálně „BMW X5 Long“. Bez většího vzrušení se tak raději podívejme na to, co už bylo prozrazeno dříve o technice.

Proslýchá se ledacos o použití platformy z poslední generace řady 7, která by ostatně dávala také největší smysl. Díky mixu hliníku, vysokopevnostní oceli, hořčíku i karbonu je nejen jednou z nejvyspělejších podlahových plošin vůbec, ale také prostředkem, jak u tak velkého vozu minimalizovat bez většího úsilí podstatnou část celkové hmotnosti (200 kg ve srovnání s konvenčními platformami je snad povinnost odpovídající dolní mezi).

Nabídka má čítat šesti a osmiválcové pohonné jednotky, přičemž nejnáročnější a nejmovitější zájemci budou mít k ruce zřejmě i dvanáctiválec. Zde bychom si vsadili na 6,6litrovou alternativu, kterou přivítala řada 7 v provedení M760Li. U všech motorizací se však dá kvůli šibeničním emisním předpisům počítat s hybridní technologií, která by logicky znamenala ještě dodatečný elektromotor a akumulátory. Uvidíme, zde už se dostáváme spíše do roviny úvah.

BMW X7 chce v budoucnu konkurovat nejen vrcholným verzím Mercedesu GLS, ale také úspěšnému Bentley Bentayga. A to nejen výbavou, pohodlím či technikou, ale rovněž cenou, neboť ta by měla startovat na částce 130 000 Eur (3,51 milionu Kč). Ročně by pak mělo vzniknout zhruba 45 000 exemplářů.


BMW X7 F17 se zjevilo jako bílá paní, ukázalo ale jen ledvinky a siluetu (foto) - 1 - BMW X7 2016 teaser plachta 01BMW X7 F17 se zjevilo jako bílá paní, ukázalo ale jen ledvinky a siluetu (foto) - 2 - BMW X7 2016 teaser plachta 02
BMW X7 se v roce 2019 vydá do souboje s nejluxusnějšími SUV, automobilka ho však bude muset profilovat tak, aby se nedostalo do konfliktu s Rollsem Cullinan.

Zdroj: Carscoops

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše