Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem

Dříve, než bychom se nadáli, začne Cadillac lákat Evropany na nové „átéesko”. Jeho hlavním cílem zůstává BMW řady 3, ale bude na něj stačit s jediným motorem?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem

11.9.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dříve, než bychom se nadáli, začne Cadillac lákat Evropany na nové „átéesko”. Jeho hlavním cílem zůstává BMW řady 3, ale bude na něj stačit s jediným motorem?

Cadillac ATS jako takový pochopitelně žhavou novinkou není, v sériové verzi pro americký trh se představil už v lednu a v únoru se „Caddy” vytasil i s verzí 2,0 turbo s manuální převodovkou. Proč zvlášť vyzdvihoval zrovna tu? Inu, hlavním cílem tohoto modelu je zaútočit na pozice BMW 328i F30, které je vybaveno nejen dvoulitrovým turbomotorem, ale je často žádáno také právě s „manuálem”, bez nějž by ATS nebylo zajímavé pro podstatnou část i americké klientely.

Právě na této verzi pak americká automobilka postaví svou nabídku ATS pro evropské trhy a místo palety jednotek 2,5 R4 s 250 koňmi, 2,0 R4 turbo s 270 koňmi a 3,6 V6 s 320 nabídne na Starém kontinentu pouze druhou jmenovanou. Té její docela početné stádo hřebců pod kapotou stačí na zrychlení na stovku za 5,9 sekundy, maximální rychlost bude jistě dána nastavením elektronického omezovače. Alespoň převodovky budou na výběr dvě, z dalších možností to ale vidíme leda na volitelnou výbavu, po technické stránce Cadillac s jinými variantami pro tuto chvíli nepočítá. Vyplývá to z avíza evropské premiéry vozu na nadcházejícím pařížském autosalonu, ze kterého je zřejmé i to, že si Američané přes velmi omezenou nabídku dosti věří.

„Příchod modelu ATS nám v nabídce zajistí velmi silného konkurenta v nejprodávanějším segmentu prémiových modelů. ATS je rychlé, mrštné a snadno se řídí. Bude se líbit lidem, kteří oceňují auta s vysokou ovladatelností a jenž také rádi trochu vystupují z davu. Jsme přesvědčeni, že ATS má všechno k tomu, aby se mohlo utkat tváří v tvář se svými konkurenty,” řekl při příležitosti oznámení uvedení na evropské trhy Wolfgang Schubert, výkonný ředitel evropského zastoupení Cadillacu.

A kdy bude možné si ATS koupit? Objednávky začnou dealeři přijímat již po skončení „Paříže”, tedy v říjnu, první zákazníci by se svých aut měli dočkat ještě před koncem roku. Takže žádné loudání...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 1 - Cadillac ATS 2013 nove 01Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 2 - Cadillac ATS 2013 nove 02Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 3 - Cadillac ATS 2013 nove 03Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 4 - Cadillac ATS 2013 nove 04Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 5 - Cadillac ATS 2013 nove 05Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 6 - Cadillac ATS 2013 nove 06Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 7 - Cadillac ATS 2013 nove 07Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 8 - Cadillac ATS Detroit 01Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 9 - Cadillac ATS Detroit 02Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 10 - Cadillac ATS Detroit 03Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 11 - Cadillac ATS Detroit 04Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 12 - Cadillac ATS Detroit 05Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 13 - Cadillac ATS Detroit 06Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 14 - Cadillac ATS Detroit 06_1Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 15 - Cadillac ATS Detroit 07Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 16 - Cadillac ATS Detroit 08Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 17 - Cadillac ATS Detroit 09Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 18 - Cadillac ATS Detroit 10Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 19 - Cadillac ATS Detroit 11Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 20 - Cadillac ATS Detroit 12Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 21 - Cadillac ATS Detroit 13Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 22 - Cadillac ATS Detroit 14Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 23 - Cadillac ATS Detroit 15

Cadillac ATS: evropská verze se ukáže v Paříži, pouze s dvoultrovým turbem - 24 - Cadillac ATS 2013 nove 11
Jsme docela zvědavi, jak to Cadillacu v Evropě s modelem ATS půjde. BMW 3 se určitě nebojí...

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.