Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé

(+ živé foto) Kabrio se podrobilo stejné modernizaci jako kupé, s novými nárazníky a maskou ovšem páruje jen motor 6,2 V8. Ceny jsou příznivé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé

22.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Kabrio se podrobilo stejné modernizaci jako kupé, s novými nárazníky a maskou ovšem páruje jen motor 6,2 V8. Ceny jsou příznivé.

Pátá generace Chevroletu Camaro je v České republice známa spíše svým účinkováním v trilogii Transformers, než aby se jednalo o častého uživatele zdejších silnic. To by se ale mohlo změnit po Frankfurtu, kde bude omlazené kupé (v Americe mělo premiéru v dubnu na autosalonu v New Yorku) debutovat ve společnosti čerstvě faceliftovaného kabrioletu.

Otevřený model se zvenčí pochlubí novými nárazníky, čelní maskou a jinak stylizovanými světlomety vpředu i vzadu (a také odlišnými zpětnými zrcátky, které ho odlišují od americké verze), zatímco uvnitř bude profitovat z multimediálního systému MyLink spřaženého se sedmipalcovým dotykovým displejem, portem na USB a rozhráním Bluetooth.

Spíše než tyto změny, jakkoliv dělají Camaro agresivnější, ale zájemce zaujme motorový prostor. Oficiálně je totiž kabrio i kupé v Evropě nabízeno jen s 6,2litrovým osmiválcem o výkonu 432 koní, který verzi s pevnou střechou umožňuje sprint z klidu na stovku za 5,2 sekundy, zatímco otevřený model je o dvě desetinky pomalejší.

V prodeji se obě novinky mají objevit v závěru letošního roku, kdy na německém trhu dáte za kupé 39 990 Eur (cca 1 040 000 Kč), zatímco Camaro Convertible vychází na 44 990 Eur (1 170 000 Kč). Ve srovnání s nabídkou třeba od Audi, BMW nebo Mercedesu tak jde o velmi lákavou alternativu, jejíž bručení tak uslyšíme i v ČR častěji než předtím.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Frankfurtu


Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 1 - Chevrolet Camaro 2014 zive 01Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 2 - Chevrolet Camaro 2014 zive 02Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 3 - Chevrolet Camaro 2014 zive 03Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 4 - Chevrolet Camaro 2014 zive 04
Kromě faceliftovaného kabrioletu se ve Frankfurtu ukázal také modernizovaný Chevrolet Camaro kupé

Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 5 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 01Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 6 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 02Chevrolet Camaro Convertible 2014: kabriolet míří do Frankfurtu, i s evropskou verzí kupé - 7 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 03
Evropskou verzi Chevroletu Camaro poznáte od té americké především podle jiných zpětných zrcátek, do nichž jsou zakomponována směrová světla

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.