Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší

Vrcholem nabídky současné generace Corvette bude znovu verze ZR1. Motor ji zůstane vepředu, nezdá se ale, že by ji to mělo jakkoli brzdit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší

20.8.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vrcholem nabídky současné generace Corvette bude znovu verze ZR1. Motor ji zůstane vepředu, nezdá se ale, že by ji to mělo jakkoli brzdit.

Zatím nejostřejší Chevrolet Corvette generace C7, provedení Z06, je zhruba stejně výkonné jako verze ZR1 předchozí generace C6. Mimo jiné i proto se ozývaly hlasy, že Corvette C7 ZR1 vůbec nevznikne, nebo že bude mít motor uprostřed. Ani jedno z toho není pravda - nová C7 ZR1 už testuje na Severní smyčce Nürburgringu.

Jak se můžete podívat na videu i na obrázcích z něj, nemá motor uprostřed. Tvarem karoserie je to pořád „stará” dobrá Corvette C7, jen má na zádi gigantické křídlo, snad po vzoru [[0000027731 Viperu ACR”. Vpředu zase vidíme gigantické nasávací otvory, a to i ve srovnání s neskromně vyhlížející verzí Z06.

Co je pod kapotou, zatím není jasné. Podle některých zdrojů to má být 6,2 V8 LT5, ovšem ten je podle jiných pro relativně malou příď 'Vette příliš široký a ZR1 dostane silnější verzi stávající V8 LT4, která pracuje v základní Stingray i v Z06. Už tam ale má problémy s teplem při větší zátěži po delší dobu, takže pro ZR1 by muselo být pořádně vylepšeno chlazení.

Právě to by ale mohlo vysvětlovat ony ohromné nasávací otvory na přídi. Pokud byste se podivovali nad podivnými nástavci výfuků, tak ty mají prototypy kvůli hlukovým omezením na trati. Měří se jen zprava, proto směřují doleva, jak prosté.

Corvette C7 ZR1 je zatím označována jako modelový rok 2018, což znamená, že by se měla představit ještě letos a jak sami můžete spatřit, po okruhu poletuje opravdu zběsile za vydatného řevu své V8. A když náhodou narazí na prototyp jiné automobilky, doslova kolem něj proletí, i když kvílící pneumatiky Mercedesu naznačují, že ani ten pilot nešetří...


Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 1 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 01Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 2 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 02Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 3 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 03Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 4 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 04Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 5 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 05Extrémní Corvette ZR1 zuří na Ringu, s prototypem Mercedesu si hraje jak s myší - 6 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 Nordschleife video 06
Ostrá Corvette C7 si brousí zuby na Ringu vskutku nepřehlédnutelným způsobem

Zdroj: Carspotter Jeroen@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše