Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích

Dnů zbývajících do představení nového superFerrari nezadržitelně ubývá. Někteří se ale jeho oficiálního odhalení prostě nemohou dočkat a namalovali si ho s předstihem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích

23.8.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dnů zbývajících do představení nového superFerrari nezadržitelně ubývá. Někteří se ale jeho oficiálního odhalení prostě nemohou dočkat a namalovali si ho s předstihem.

Pokud se podíváte na přiložené obrázky, pravděpodobně řeknete něco ve smyslu: „Vždyť je to Enzo!” A nebudeme vám odporovat, poslední vrcholný maranellský supersport opravdu nesl podobné linie. Jenže dosavadní špionážní fotky a nejnověji také videa nenaznačují, že by Ferrari mělo u F70 vsadit na úplně jiné řešení. Ostatně už F50 a F40 nesly v náznacích podobné křivky.

Autor těchto obrázků, Australan David Williams, tak skloubil právě to, co naznačily špionážní záběry, s detaily nejnovějších modelů značky jako jsou F12 Berlinetta nebo granturismo FF. Vyšlo mu to, co můžete vidět, a ačkoli si rozhodně nemůžeme být jisti podobou jednotlivých detailů základní linie podle nás těžko budou dramaticky odlišné. Jestli se vám pak podobný výsledek líbí, to si musíte říci sami, auta jako toto ale těžko budou hrát na city skrze svůj design. Tady půjde hlavně o funkci.

Už podle předchozích informací by se totiž z F70 (pokud se tak nakonec bude jmenovat) stane jedno z nejrychlejších aut světa. Při nízké hmotnosti blížící se jedné tuně bude poháněno kombinací spalovacího dvanáctiválce a elektromotoru, které by měly vozu nadělit až přes 900 koní výkonu. A před podobným poměrem a hmotnosti se musí třást i auta jako Bugatti Veyron.

Konkrétní výsledek italského snažení ale teprve uvidíme. Kdy? Hovoří se už o letošním podzimu a ten je za dveřmi...


Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 1 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 01Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 2 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 02Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 3 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 03Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 4 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 04Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 5 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 05Ferrari F70: budoucí maranellská hvězda na sympatických ilustracích - 6 - Ferrari F70 ilustrace David Williams 06
Jak moc jsou ilustrace Davida Williamse blízko pravdě se teprve uvidí, podle nás se jí přinejmenším značně přiblížil

Ilustrace: David Williams

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše