Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video)

Předśeriovému Ferrari LaFerrari při testech na okruhu Fiorano selhaly brzdy. K zastavení však stačil kačírek u trati, velké škody na prototypu tak nejspíš nejsou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video)

27.8.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Předśeriovému Ferrari LaFerrari při testech na okruhu Fiorano selhaly brzdy. K zastavení však stačil kačírek u trati, velké škody na prototypu tak nejspíš nejsou.

Finální ladění hyperauta Ferrari LaFerrari, nástupce Enza, je stále v plném proudu. To dokládá i intenzivní testování na okruhu Fiorano v domácím Maranellu, které zvědaví fanoušci tradičně filmují zpoza plotu. Tentokrát jim ale neunikly nejen akční průjezdy vozu jednou z kratších rovinek okruhu, nýbrž ani výlet stále maskovaného prototypu do kačírku.

Důvodem této nehody od pohledu nebyla chyba pilota, ale selhání karbon-keramických brzd, kterým je LaFerrari vybaveno. Nevíme však, zda bylo nějak spojeno s hybridním systémem Hy-KERS, už dříve jsme vás ale informovali o tom, že automobilka má s finalizací vozu potíže. Začátek výroby tak byl posunut až na příští rok, protože nejnovější dvanáctiválcové Ferrari není ještě zcela připravené.

Na přiloženém videu toho kvůli plotu moc vidět není. Je ale jasné, že se po trati prohání LaFerrari a můžeme si užít i jeho velmi zajímavý zvuk. Na konci je však dobře vidět zablokování kol a bílý prototyp LaFerrari mimo trať. Ferrari neopomnělo stroj rychle přikrýt, aby zamaskovalo jeho identitu, ale moc platné to nebylo.


Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 1 - Ferrari LaFerrari zive 01Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 2 - Ferrari LaFerrari zive 03Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 3 - Ferrari LaFerrari zive 09Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 4 - Ferrari LaFerrari zive 14Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 5 - Ferrari LaFerrari zive 15Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 6 - Ferrari LaFerrari zive 18Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 7 - Ferrari LaFerrari zive 19Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 8 - Ferrari LaFerrari zive 21Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 9 - Ferrari LaFerrari zive 22Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 10 - Ferrari LaFerrari zive 23Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 11 - Ferrari LaFerrari zive dalsi 01Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 12 - Ferrari LaFerrari zive dalsi 03Ferrari LaFerrari má za sebou první nehodu, selhání brzd jej poslalo do kačírku (video) - 13 - Ferrari LaFerrari zive dalsi 09
Ferrari LaFerrari se představilo již v březnu v Ženevě, výroba však začne nejspíš až příští rok.

Zdroj: GT Spirit

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše