Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Fiat 500 2016: facelift opět nafocen bez maskování, tentokrát i zevnitř
3.7.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská modernizace je vskutku celkem drobná. Zvenčí jde hlavně o světlomety a čelní masku, v kabině pak o nový volant či výdechy klimatizace.
Pořekadlo „neopravuj, co není rozbité“ zná asi kdekdo. Výjimkami nejsou ani světové automobilky, přičemž naposledy bylo podle tohoto receptu uplácáno nové Audi A4. Již zítra, tedy 4. července, si pak budeme moci prohlédnout faceliftovaný Fiat 500, v jehož případě je taktéž méně změn než kolik na jaře či na podzim vykvete šafránu.
Na exteriér jsme se mohli podívat již v rámci minulé sady fotografií, na které se modernizovaná Pětistovka ukázala při natáčení reklamy. Na odiv přitom dávala nové světlomety inspirované modelem 500X či přeprofilovanou čelní masku. Povšimnout jsme si také mohli většího množství chromu a zadních LEDek.
Tím ovšem facelift zvenčí končí, což je možná až trochu překvapivé. Přeci jen, stávající generace přišla na svět již před osmi lety a toto je vůbec první zásadní update. Přesto na něj pomalu budete potřebovat lupu, což ve výsledku neplatí jen o exteriéru, ale také o interiéru. Ten si přitom dnes můžeme prohlédnout poprvé.
Oproti současnému provedení se novinka liší hlavně volantem a středovými výdechy klimatizace, kromě toho pak dorazí i multimediální systém Uconnect s pětipalcovým dotykovým displejem. Očekávat pak nejspíše můžeme i nové barvy čalounění a zvenčí nové laky, tím ovšem veškerá práce pro Italy skončila.
Aktuálně je přitom otázkou, co čekat pod kapotou, ani zde ale nejspíše nedojde k větším změnám. Spekulace si ale necháme na jindy, přeci jen do oficiálního odhalení zbývá jen pár hodin. Fiat 500 přitom nehodlá slavit americký Den nezávislosti, ale představení originálu, který byl odhalen právě 4. července 1957.


Na nových špionážních fotkách byl odhalen také interiér faceliftovaného Fiatu 500
Exteriér nám pak podrobně zmapovaly předchozí neoficiální snímky
Zdroj: Ferd@Facebook
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
2.5.2025Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Číňané mají převzít zavírané továrny VW a rozjet v nich vlastní výrobu, nic jiného o úpadku Evropy neříká víc
před 11 hodinamiVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
včeraČíňané ukazují, že pořád dělají obchod, ne jen politiku. Dřív jen elektrická značka nabídne Evropanům spalovací auta, protože je chtějí
včeraNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraVW říká, že jeho spolupráce s Fordem je „velmi, velmi, velmi úspěšná”. Myslí těch 20 prodaných Capri v Česku za první kvartál?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva