Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ford Fiesta ST 2013: ostré mini má svou českou cenu, 182 koní stojí 460 tisíc Kč
28.2.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Importér Fordů uvedl na český trh kompaktní ostrý hatchback Fiesta ST. Jeho „zaváděcí cena“ je poněkud vyšší než za stejně výkonné Polo GTI.
Zdejší zastoupení francouzské značky Renault bude mít při sestavování ceníku nového Clia RS docela nezáviděníhodný úkol. Na domácím trhu je vůz dostupný za 24 990 Eur a pouhým přepočtem by vyšel na více než 640 tisíc korun. Tím by se stal víceméně neprodejným. Odstraněním nějaké výbavy a jednáním se na nižší ceně jistě dohodnout dá, otázkou ale je, jestli se jej podaří dostat na úroveň jeho nejbližší konkurence, kterou se kromě stávajícího VW Polo GTI nově stává také Ford Fiesta ST.
Jen připomínáme, že francouzský hot hatch bude mít nad svými rivaly menší dvacetikoňový náskok (pokud tedy opomeneme limitovanou sérii Polo R WRC s 220 koňmi), Ford však jistě bude chtít bodovat jízdními vlastnostmi a taktéž zaváděcí cenou 459 150 Kč. Jak dlouho bude ono zavádění trvat, modrý ovál neupřesnil, každopádně čím déle, tím pro něj lépe. Volkswagen totiž prodává své stejně výkonné Polo GTI s přeplňovanou čtrnáctistovkou a sedmistupňovým DSG za 419 900 Kč.
Ford na oplátku za 460 tisíc dodá přeplňovaný čtyřválec 1,6 Ecoboost s výkonem 134 kW (182 koní,) který ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou dosáhne 100 km/h za 6,9 sekundy a nejvyšší rychlost 220 km/h. Ve standardní výbavě vycházející z modelu Fiesta Titanium automobilka dodá přepracovaný podvozek, sedmnáctipalcová kola s pneumatikami 205/40 R17, pozměněný design nárazníků a prahových nástavců, lepší sedadla Recaro, hliníkové pedály nebo multimediální rozhraní Sync se schopností párovat se s novými mobilními telefony a systémem automatického nouzového volání.
Pokud bude tohle někomu málo, Ford ve výbavě ST+ za dalších 27 tisíc korun přidá ještě automatickou klimatizaci, výkonnější audio s přehrávačem CD a ovládáním na volantu, více reproduktorů, větší barevný displej či vyhřívaní sedadel s částečným koženým čalouněním a možností vybrat si jejich barvu. V případě, že vás Fiesta ST oslovila, čekat nemusíte, Ford v tiskové zprávě potvrdil i start příjmu objednávek.












Cena Fiesty ST je zaváděcí, je proto možné, že se časem zvýší, podobně jako cenovka Astry OPC
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
26.12.2025
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
24.12.2025
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
24.12.2025
Nejnovější články
Šéf Fordu přiznal, že se jím řízená automobilka už neumí vyrovnat konkurenci, a tak se o to přestala snažit
včera
Číňani vážně nabídnou všechno, teď vypalují rybník Mazdě. Chystají vlastní Wankel, prototyp už mají hotový
včera
Majitel vrcholné Tesly zkusil po roce a pár tisících ujetých km prodat své auto v aukci, prodělal na tom kalhoty
včera
Vynálezce pro mnohé stále tajemné šipky u ikonky palivoměru v autech zemřel, příběh jeho geniálního nápadu ale žije dál
včera
Max Verstappen nakonec skutečně bude jezdit za Mercedes, o Vánocích to neoznámili náhodou
včera
Živá témata na fóru
- Přituhuje 12.27. 20:31 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 12.27. 18:27 - pavproch
- BMW Divize 12.27. 17:22 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 12.26. 19:08 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 12.25. 19:41 - Brus
- Jaguar a dalsi britske zverstvo 12.24. 15:58 - řidičBOB
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.24. 13:24 - pavproch
- Škoda Auto obecně 12.24. 12:48 - pavproch
