Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ford Focus ST 2013 Hennessey Performance: 27 amerických koní k dobru (+ video)
4.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
„Globalizace” Focusu učinila totéž i s nabídkou jeho úprav. Hennessey je již druhou americkou firmou, která si pohrála s jeho zatím vrcholnou verzí ST.
O americké tuningové společnosti Hennessey jsme se v posledních letech zmiňovali především v souvislosti s konverzí Lotusu Exige, která vedla ke zrodu Venomu GT. Tedy supersportu, který je aktuálně zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejrychleji akcelerující produkční dvoumístné auto na světě (z klidu na 300 km/h to zvládne za pouhých 13,63 sekundy). Nový Ford Focus ST, který si tuner John Hennessey vzal do parády nyní, v jeho stopách ovšem rozhodně kráčet nebude. Ke standardním 250 koním totiž přidává jen dalších 13 koníků.
Na druhou stranu si však obdobnou konverzi bude moci dovolit více zákazníků za daleko méně peněz. Oproti milionovému Venomu GT si totiž Hennessey za posílení Fordu Focus ST (tedy optimalizaci sání, přeprogramovanou řídicí jednotku a znaky HPE 300 na karoserii) účtuje jen 995 USD (cca 18 900 Kč). Daných 13 koní navíc skutečně míří na přední kola. Přímo v motorovém prostoru totiž firma přidá 27 koní a 54 Nm točivého momentu.
Vyjma této modifikace (Hennessey prý takto zvládne upravit maximálně 300 kusů ročně) je pak k dispozici výfuk Magnaflow, který by měl přidávat dalších 7 nebo 8 koní. Stát by přitom měl 695 USD (13 200 Kč). Tím ale tato konkrétní tuningová firma končí. Jiní ale jsou i dále, a tak si můžete Ford Focus ST ozdobit třeba bodykitem od Shelby American nebo MS Design.


Tuningová firma Hennessey přidala Fordu Focus ST jen na výkonu. V případě zájmu o odlišný bodykit se musíte obrátit na jiné úpravce
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
Nový Renault Twingo kompletně odhalil únik ještě před premiérou. Vypadá skvěle, v nitru ale skrývá nepříjemné překvapení
před 52 minutami
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
včera
Sbírka zesnulého milovníka italských aut fascinuje svou pestrostí, takto lakovaná Ferrari si nenechal dělat nikdo jiný na světě
včera
Hledáte nejpohodlnější autosedačku pro vaše děti? Už jste ji našli, jmenuje se Thule Palm
včera
Honda chce vrátit do nabídky další ze svých ikon. Pro dobro nás všech doufáme, že to neudělá
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 11.04. 19:37 - Truck Daškam
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- BMW Divize 11.04. 13:56 - pavproch
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
- Rychlodotazy 11.03. 08:35 - HondaMan
