Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze?

Díváme se na obrázky, které můžou být nákresem konceptu ze Ženevy i produkčního auta, které na světě ještě není. Obojí by mělo odůvodnění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze?

14.3.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Díváme se na obrázky, které můžou být nákresem konceptu ze Ženevy i produkčního auta, které na světě ještě není. Obojí by mělo odůvodnění.

Představení Hondy Civic desáté generace na letošním ženevském autosalonu přineslo nikoliv produkční evropskou verzi tohoto stroje, nýbrž jeho koncept, který vzhledem připomínal běžeckou botu a měl na sobě prvky, o kterých bylo předem jasné, že se do série nedostanou. Centrální výfuk byl nepochybně jedním z nich.

Nyní máme před sebou obrázky, které ukazují stejné auto, ale přece o trochu jiné. Jsou to patentové snímky, ovšem co nevíme, je, jestli patří konceptu, nebo produkčnímu vozu. Zvláštní jsou tedy velké mřížky v zadním nárazníku, které by potřeboval možná tak plug-in hybrid, pokud by nějaký do Evropy dorazil, na chlazení baterií. Na druhou stranu, na absenci vazby mezi formou a funkcí mnohých aut už jsme si byli nuceni zvyknout dávno.

Mít takovéhle gigantické kusy černého matného plastu v zadním nárazníku by bylo docela kontroverzní, přesto tu máme indicie i pro to, že tyhle patentové snímky patří produkční verzi. Není tu centrální výfuk, jsou tu střízlivější kola a některé další drobné detaily. Přední nárazník s tímto vzhledem klidně může zůstat, ostatně autor designu již řekl, že sériový vůz od konceptu nerozeznáme.

Detailů máme jen velmi málo, v podstatě se k nám pouze dostaly tyto obrázky s informací, že má jít o pantentové nákresy produkčního Civicu desáté generace v evropském provedení. Je-li tomu tak, není zatím zcela jisté. Skutečné produkční auto bychom měli vidět už v Paříži, takže rozluštění se tato tajenka dočká docela brzy.


Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze? - 1 - honda civic 10 eu prod patent 01Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze? - 2 - honda civic 10 eu prod patent 02Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze? - 3 - honda civic 10 eu prod patent 03Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze? - 4 - honda civic 10 eu prod patent 04Honda Civic X jako hatchback na patentových obrázcích. Je to produkční verze? - 5 - honda civic 10 eu prod patent 05
Toto je skoro jistě sériová Honda Civic 10. generace pro Evropu, tedy s karoserií hatchback

Zdroj: Emao

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.