Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji

Nový korejský sedan se letos představil v Pekingu ve formě konceptu a už tu máme jeho sériovou verzi, prozatím se ale odhaluje jen neoficiálně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji

17.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový korejský sedan se letos představil v Pekingu ve formě konceptu a už tu máme jeho sériovou verzi, prozatím se ale odhaluje jen neoficiálně.

Tak jako celá řada asijských vozů je i Hyundai Accent autem mnoha názvů. V takové Číně nebo Indii je prodáváno jako Verna, Rusové jej znají jako Solaris a v Portoriku dokonce jako Brio. Mimo to byly první generace v Austrálii nabízeny jako Hyundai Excel, zatímco Mexiko se dočkalo jak přejmenování, tak přeznačkování na Dodge Attitude. Aby toho pak nebylo málo, můžeme do placu přihodit ještě označení Super Pony a i25.

Je tedy evidentní, že pro korejskou automobilku jde o nadmíru důležitý a především globální model, který se svého času ve vícero generacích prodával i u nás. Aktuálně vůz s výjimkou zmiňovaného Ruska na Starém kontinentu absentuje, je ale otázkou, zda se do zbytku Evropy vrátí - minimálně na některých trzích by si zákazníky jistě našel.

Tuto oblast ale prozatím musíme nechat nezodpovězenou, věnovat se tak dále budeme novému provedení, které bylo aktuálně nafoceno v Číně. Tam je Accent nabízen pod označením Verna, přičemž letos v Pekingu zazářil ve formě konceptu. Tím je produkční model inspirován, stejně jako přebírá některé linie Hyundai Sonata a Elantra. Ani ty ovšem na českém trhu nenajdeme.

Je přitom otázkou, s čím vlastně máme tu čest. Že jde o nový Accent, je tedy nepochybné, není ale jasné, jak moc nový reálně je. Zatím neoficiální technické údaje ale naznačují, že půjde více než o facelift - ve srovnání se současným provedením novinka narostla o 5 milimetrů do délky, 28 mm do šířky a 30 mm v rámci rozvoru. Nyní jí tak naměříme 4 380 x 1 728 x 1 460 x 2 600 mm (délka/šířka/výška/rozvor).

Mimo to dorazily agresivněji stylizované nárazníky či přední maska, pod kapotou by se měly usadit atmosférické benzinové čtyřválce. S tímto ústrojím je Accent, respektive Verva, nabízen již nyní, pozměněn nebyl ani výkon 107 koní u 1,4litrového agregátu či 122 koní u 1,6litrového. Jestli tomu tak zůstane i nadále, uvidíme, oficiální premiéra na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat. S ní bychom se pak mohli dozvědět, jestli Accent a jeho pokrevní bratry nečeká o něco světlejší evropský budoucnost...


Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji - 1 - Hyundai Accent-Verna 2017 facelift spy foto 01Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji - 2 - Hyundai Accent-Verna 2017 facelift spy foto 02Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji - 3 - Hyundai Accent-Verna 2017 facelift spy foto 03Hyundai Accent 2017 nafocen bez kamufláže, vypadá agresivněji - 4 - Hyundai Accent-Verna 2017 facelift spy foto 04
Hyundai Accent se v Číně dočkalo nemalé modernizace, zejména stran vzhledu a rozměrů

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše