Hyundai ix45 2012: nové Santa Fe neplánovaně odhaleno (foto)

Korejci letos nahradí jeden ze svých nejstarších globálních modelů novou generací - Santa Fe se v Evropě změní na Hyundai ix45.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai ix45 2012: nové Santa Fe neplánovaně odhaleno (foto)

26.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Hyundai ix45 2012: nové Santa Fe neplánovaně odhaleno (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korejci letos nahradí jeden ze svých nejstarších globálních modelů novou generací - Santa Fe se v Evropě změní na Hyundai ix45.

Hyundai Santa Fe není z nejmladších. Po silnicích se pohybuje od roku 2006 a má proto nejvyšší čas na vyklizení scény. Stane se a to už velmi brzy, jak potvrzují i tyto fotografie nezakamuflované zcela nové generace.

Vůz patrně ponese označení ix45, i když tohle jméno by mělo zůstat vyhrazeno především pro evropské trhy - ve Spojených státech se opět počítá s tradičním názvem Santa Fe. Mezinárodní debut nového crossoveru je naplánován na dubnový autosalon v New Yorku a jak odhalují první obrázky, minimálně příď auta se nechala inspirovat dramatickým vzhledem Genesisu Coupé po faceliftu a také modelem Veloster Turbo.

Předním partiím budou dominovat mlhovky zčásti obklopené LED, ale především výrazné chromované lamely šestiúhelníkové masky chladiče vzdáleně připomínající design nedávných Fordů. Zadní část modelu ix45 vypadá naopak docela konzervativně a opět není z těch zcela svébytných - i bez přímého srovnání je v těchto tvarech možné rozeznat jistou inspiraci od Audi Q7.

Motorizace momentálně nemůžeme příliš rozpitvávat hlavně proto, že Santa Fe/ix45 je momentálně připravován především pro severoamerické zákazníky, kteří dostanou zážehové šestiválce a v rámci downsizingu také dvoulitrový benzínový čtyřválec z Genesisu Coupé o výkonu 275 koní a maximálním točivém momentu 370 newtonmetrů. Tento agregát by se společně s tradičním dieselem o objemu 2,2 litru mohl objevit také v Evropě.


Hyundai ix45 2012: nové Santa Fe neplánovaně odhaleno (foto) - 1 - Hyundai ix45 2012 spy 01Hyundai ix45 2012: nové Santa Fe neplánovaně odhaleno (foto) - 2 - Hyundai ix45 2012 spy 02
Nová ix45 pokračuje ve vývoji šestiúhelníkové masky chladiče - tato ale poněkud připomíná starší Fordy, třeba výběhový Fusion

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.