Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe

Je pomalu čas obrátit naši pozornost k dubnovému autosalonu v New Yorku. Jednou z jeho hvězd bude nové Hyundai Santa Fe alias ix45. Takto vypadá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe

11.3.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je pomalu čas obrátit naši pozornost k dubnovému autosalonu v New Yorku. Jednou z jeho hvězd bude nové Hyundai Santa Fe alias ix45. Takto vypadá.

Na řadě trhů si tento vůz jistě podrží své dosavadní jméno Santa Fe, u nás by se ale po vzoru svých menších sourozenců jako i20, i30, i40, ix20 nebo ix35 měl proměnit v ix45. Neřešme nyní, jak moc je podobná „názvová nenapáditost” rozumná a podívejme se raději na to, jak bude vůz vypadat.

Odhalují to dva přiložené snímky, které Hyundai před pár hodinami zveřejnilo skrze svůj kanál na Twitteru. Nejde zatím o skutečné fotografie, ale první ilustrace, přesto říkají více, než se na první pohled může zdát. Krom prvního představení očekávaných, ostřeji řezaných designových linií totiž potvrzují autenticitu špionážních fotek, které kolovaly éterem letos v lednu. Paradoxně si na nich můžete vůz prohlédnout lépe než na nových ilustracích, teď už ale aspoň víme, že jde o skutečné záběry. Ilustrace samy o sobě pak nově odhalují jen profil vozu, který se - pokud malůvka nepřehání - bude vyznačovat velmi rychle se zvedající spodní linií bočních oken. Na poslední okénko tak zbývá opravdu jen velmi málo skla...

Co dále víme? Není toho mnoho. Hyundai říká, že vůz reprezentuje inovovaný přístup k designu říkající si Storm Edge (kam Korejci na ty názvy chodí?), který prý dále posouvá dosud preferovaný Fluidic Sculpture. Nezdá se ale, že by jej posunul nějak zvlášť daleko.

O technice zatím můžeme jen spekulovat, pohon všech kol a motory z řad šestiválcových atmosférických benzinů, k tomu jeden přeplňovaný čtyřválcový dvoulit a v Evropě i turbodiesel o 2,2, tato očekávání by mohla vyjít. Více se dozvíme v New Yorku.

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe - 1 - Hyundai ix45 2012 oficialni ilustrace 01Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe - 2 - Hyundai ix45 2012 oficialni ilustrace 02
Nové ilustrace spíše posvěcují starší špionážní fotky, i když první pohled na boční partie není marný

Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe - 3 - Hyundai ix45 2012 spy 01Hyundai ix45 2012: venku jsou první oficiální obrázky nového Santa Fe - 4 - Hyundai ix45 2012 spy 02
Tady si zase někdo nedával pozor na zvídavé kamery...

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.