Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě

Za nižší hmotnost, vyšší tuhost a lepší výkony v přímce i v zatáčkách si zřejmě budete muset připlatit, někteří to ostatně jistě udělají tuze rádi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě

30.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za nižší hmotnost, vyšší tuhost a lepší výkony v přímce i v zatáčkách si zřejmě budete muset připlatit, někteří to ostatně jistě udělají tuze rádi.

V automobilovém průmyslu bývá zvykem, že kabriolety stojí více než technicky a vizuálně spřízněná kupátka. Tomu se ale nemůžeme divit, neboť vývoj a zejména dostatečná tuhost otevřené karoserie stojí vždy více než napevno uchycené střešní panely. Existuje však i výjimka z pravidla, a tou je Porsche Boxster. Menší kabriolet německé značky totiž stojí méně než Cayman, se kterým sdílí celou řadu komponentů. V tomto případě je ovšem nutné vzít v potaz fakt, že vývoj vždy probíhá opačně - základem je verze otevřená, odvozeným provedením ta uzavřená.

U Jaguaru se zřejmě bude hrát stejná písnička, ostatně základní popěvek je zcela totožný. Chystané kupé modelu F-Type tak po cenové stránce má překonat již uvedený roadster. Nepůjde přitom jen o odraz stejného scénáře jako u Porsche, hrát se bude i na strunu vyšší exkluzivity a také působivějších jízdních výkonů. A to nejen v přímce, ale zejména v zatáčkách, neboť F-Type Coupe bude disponovat nižší hmotností než vcelku těžkotonážní roadster.

Tuto informaci přinesl australský magazín Drive, díky čemuž daná strategie může platit také pouze u protinožců, ve zbytku světa by kupé mohlo ctít i zavedené tradice, podle nichž by bylo levnější - naznačené ale dává smysl pro celý svět. Jistotu bychom mohli získat již v následujících měsících, neboť ve formě konceptu se F-Type Coupe představí v září ve Frankfurtu a jako produkční verze v listopadu v Tokiu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 1 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 01Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 2 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 02Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 3 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 03Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 4 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 04Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 5 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 05Jaguar F-Type Coupe má být dražší než kabriolet, kvůli rychlosti i exkluzivitě - 6 - Jaguar F-Type Coupe 2013 patentovy render 06
Chystaný Jaguar F-Type Coupe se již ukázal na patentových kresbách. Při premiéře tak jedním z mála tajemství bude cena

Zdroj: MotorAuthority

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše