Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže

Vánoce jsou svátky klidu, ale občas je zkrátka potřeba něco zařídit co možná nejrychleji. Takový převoz stromečku může být vážně kalup, stačí pro něj zvolit to správné auto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže

18.12.2021 | Mirek Mazal

Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže

/

Foto: Hennessey Performance

Vánoce jsou svátky klidu, ale občas je zkrátka potřeba něco zařídit co možná nejrychleji. Takový převoz stromečku může být vážně kalup, stačí pro něj zvolit to správné auto.

Svátky klidu se nezadržitelně blíží, snad každý z nás ale už poznal, že přípravy na ně zase tak klidné být nemusí. Před dny volna je třeba zařídit všechno potřebné a přivézt domů vánoční stromeček patří možná k příjemným, ale časově náročným povinnostem. Pokud jej navíc převážíte na střeše auta, bývá nezbytné jet velmi obezřetně, aby se stromek neuvolnil nebo nepoškodil. A nebo je možné nějaký čas ušetřit i tady?

Úpravce Hennessey Performance se snaží přesvědčit, že ano. Na upravené Porsche 911 Turbo S, tedy jedno z nejlépe zrychlujících aut světa, připevnil střešní nosič a k němu připoutal obětní stromek. Přeplňovaný stroj pak vyrazil na uzavřenou trať, aby dosáhl co možná nejvyšší rychlosti.

Upravené 911 chvíli trvalo, než dosáhla limitní rychlosti, nakonec se to ale podařilo - tachometr se zastavilo až na metě 175 mil za hodinu, tedy 282 km/h. Stalo se tak díky motoru upravenému na 750 koní (559 kW), což je slušný nárůst oproti sériovým 650 koním (477 kW). A tak nakonec není divu, že se auto dostalo s rychlostí tak daleko. Spíše se divíme, že stromeček na střeše vydržel a i po dojetí připomíná strom.

Hennessey pro úplnost vyzkoušelo i maximální rychlost stroje bez stromečku na střeše a dostalo se až na 331 km, což je o poznání více než s ním. Také na tom je vidět, jak relativně malé předměty dokáží negativně ovlivnit aerodynamiku, neboť 49 km/h na maximálce je opravdu velký rozdíl. Tušíme ale, že 282 km/h při převozu vánočního stromečku by většině lidí stačilo...


Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 1 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 01Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 2 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 02Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 3 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 03Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 4 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 04Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 5 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 05Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 6 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 06Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 7 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 07Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 8 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 08Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 9 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 09Jak rychle jde jet s vánočním stromečkem na střeše? 750koňové Porsche vám ukáže - 10 - Porsche 911 Turbo S Hennessey Performance vanocni strom 10
Vánoční strom vydržel i převoz rychlostí 282 km/h, kupodivu po akci vypadá pořád jako strom. Foto: Hennessey Performance

Zdroj: Hennessey Performance

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.