Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video)

Když se dva řidiči kamionu předjíždějí rozdílem asi 1 km/h a jeden druhému nic nedaruje, je to hloupé. Tito dva ale vše posunuli ještě na jinou úroveň.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video)

17.8.2016 | Marek Bednář | 78 příspěvků

Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když se dva řidiči kamionu předjíždějí rozdílem asi 1 km/h a jeden druhému nic nedaruje, je to hloupé. Tito dva ale vše posunuli ještě na jinou úroveň.

Předjíždění kamionů na dálnici nebývá příjemná chvíle, protože jim to nezřídka dlouho trvá a jedou o nějakých 40 - 50 km/h pomaleji než běžný provoz v levém pruhu. Je-li silnější provoz, rychle se za nimi začne tvořit kolona, která se posléze rozjíždí jen s velkými obtížemi.

Řidiče osobních aut to nezřídka rozčiluje a do značné míry právem. Rozumný člověk by čekal, že dotyční se budou snažit dobu nutnou pro předjíždění zkrátit na naprosté minimum, čemuž může vždy přinejmenším jeden pomoci. Pokud například předjíždějící neodhadl správně situaci a může jet jen o málo rychleji, mohl by mu ten předjížděný trochu pomoci - stačí nepatrná vstřícnost, snížit rychlost o pár km/h a dokončení celého předjetí bude otázkou chvíle.

Jenže ne vždy jsou piloti kamionů slušní řidiči, a tak se zkrátka ignorují. Toho předjíždějícího nechají v jeho předchozím špatném rozhodnutí dokonale „vykoupat” a nedarují mu ani centimetr prostoru. Takové situace vídáme často - pánové na videu níže ale tuto situaci dotáhli ještě o jednu úroveň dále.

Stroj s bílým návěsem na něm předjíždí kamion s šedým návěsem a maďarskou registrací, a to na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Zpočátku jde o standardní situaci, když se ale po dlouhé době předjíždějícímu podaří dostat skoro celou svou délkou před maďarský truck, začne mu předjížděný aktivně bránit v zařazení se zpět do pravého pruhu. Bitva v tu chvíli vrcholí, už to chvíli vypadá, že se obra srazí, nakonec ale moudřejší ustoupí a zařadí se zpět za „Maďara”.

Tento incident se odehrál na slovenské části dálnice D2, ale to je celkem druhotné - bránění v předjíždění je obecně nebezpečná věc a český silniční zákon ho zakazuje v § 17. Nic zas tak mimořádného, až takovéto manévry předjížděného se ale nevídají často. Jestli si předjížděný připadal jako vítěz, nevíme, stejně jako neznáme jeho motivy. Na to, co předváděl, se ale můžete podívat s námi a pokud jste se setkali s něčím podobným, podělte se o své zkušenosti v komentářích...


Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 1 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 01Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 2 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 02Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 3 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 03Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 4 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 04Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 5 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 05Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 6 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 06Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 7 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 07Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 8 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 08Kamioňáci svedli bitvu o předjetí na D2, s překvapivým koncem (video) - 9 - Bitva kamionu o predjeti D2 video 09
Je to neobvyklé, ale agresorem je tu ten v pravém pruhu - dokud nezačal dělat nesmysly, vše probíhalo normálně

Zdroj: Šurdo Malacky Mladek@Facebook

Marek Bednář

Diskuze 78 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše