Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu

Podobné pokusy jsou vždy předmětem debat, jen málokdy ale panuje tak široká shoda nad tím, že se ten či onen prostě nepovedl. V případě nového Countache od Lamborghini tomu tak ale bohužel je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu

31.10.2021 | Petr Miler

Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu

/

Foto: Lamborghini

Podobné pokusy jsou vždy předmětem debat, jen málokdy ale panuje tak široká shoda nad tím, že se ten či onen prostě nepovedl. V případě nového Countache od Lamborghini tomu tak ale bohužel je.

Snahy vracet se pojetím nových věcí do minulosti jsou z podstaty kontroverzní. Někteří autoři je odmítají zcela, neboť vždy chtějí přijít s něčím skutečně novým a respektujeme to. Retrodesign jako takový ale úplně neodsuzujeme, neboť stejně jako vždy záleží na tom, jak k němu kdo přistoupí. Známe spoustu aut, která jsou inspirovaná minulými modely a velmi úspěšně na nich staví něco docela jiného a svébytného, třeba takové BMW Z8. Stejně tak ale známe dost aut, která jen lacině parazitují na vlastní minulosti, aniž by přinášela cokoli, co by šlo považovat za obdobu jejich někdejší výjimečnosti.

Mezi ta druhá se bohužel zařadilo nové Lamborghini Countach. Problém? Sám jeho design je podle nás problematický, na to ale lze hledět lecjak. Hlavní potíž je spíše v tom, že zatímco originální Countach byl nejen designově, ale i technicky přelomovým strojem, novinka nepřichází s ničím, co by původní designovou myšlenku jakkoli rozvíjelo a technicky stojí na základech 10 let starého Aventadoru. A když nástupce nemůže vystát ani autor originálu, víte, že je něco špatně.

Přesto by bylo nemístné tvrdit, že jde o špatné či zcela nezajímavé auto, jen si podle nás nezaslouží nést jméno takové ikony a prodávat se jako exkluzivní stroj s výrobou limitovanou 112 exempláři za cenu klidně více jak 100 milionů Kč za každý. Jinak se na něj ale dívá hezky, jak ukazují nové záběry, na kterých se auto vůbec poprvé pohybuje v běžném provozu.

Jde zřejmě o stále stejný stroj, který jsme mohli vidět při prvních prezentacích, zachycený, jak vyjíždí z prostor sídla Lamba v Sant'Agata Bolognese. Automobilka podle všeho dolaďuje poslední detaily před začátkem sériové výroby, a tak auto dále testuje. Vzhledem k tomu, že vůz je studený, nečekejte žádnou dravou akci, přesto je to nový pohled na věc. Řekli bychom, že na silnici, v záři italského slunce působí nový Countach přece jen atraktivněji, nic to ale nemění na problematičnosti konceptu, s jakým Lamborghini k oživení této ikony přistoupilo.


Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 1 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 01Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 2 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 02Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 3 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 03Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 4 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 04Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 5 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 05Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 6 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 06Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 7 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 07Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 8 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 08Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 9 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 09Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 10 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 10Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 11 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 11Kontroverzní pokus Lamborghini napodobit svou vlastní minulost se poprvé ukázal v provozu - 12 - Lamborghini Countach LPi 800-4 2021 nove 12
Takto už jsme nový Countach vidět mohli, teď si jej můžete prohlédnout i v provozu na italské silnici díky videu níže. Ošklivý není a špatné auto to jistě též nebude, tak slavné jméno by si ale zkrátka zasloužilo něco lepšího. Ilustrační foto: Lamborghini

Zdroj: Varryx@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.