Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Koronavirus poslal prodeje aut v Itálii na úplné dno, příznivý není ani další výhled
30.4.2020 | Petr Prokopec
Za prvních 24 dubnových dní se na italském trhu neprodalo prakticky nic. Ekonomika země je navíc v těžké krizi, vzestup tak bude opravdu zdlouhavý.
Duben se pomalu chýlí ke svému závěru, což znamená, že za pár dní zjistíme naplno, jak moc byl koronavirem zasažen automobilový sektor. Jakkoliv totiž pandemie ovlivnila i březnové prodeje, během třetího letošního měsíce většina zemí ještě jela po většinu dní v běžném režimu. Zavřené nebyly ani továrny, ani showroomy, navíc spousta aut byla objednána před příchodem jakýchkoli problémů, což nakonec vyústilo „pouze“ v 55procentní pád. Všem bylo nicméně jasné, že jde o pouhý klid před bouří, která měla nastat právě v dubnu.
Jak tomu bude ve skutečnosti, ještě oněch pár dní nezjistíme, neboť posčítána nejprve musí být data z jednotlivých zemí. Aktuálně tu ovšem máme předběžný pohled na italské registrace, který nevypadá ani trochu dobře. V období od 1. do 24. dubna bylo totiž podle italské asociace UNRAE prodáno o 98 procent méně aut než loni ve stejném období. Pokud preferujete suchá čísla, můžeme dodat, že zatímco loni bylo za oněch 24 dní zaregistrováno 107 930 aut, letos to bylo pouze 2 198 kusů.
Itálie se díky tomu dostala na úroveň Estonska, kde se ovšem zhruba dva tisíce aut prodávají každý měsíc. S výraznějším vzestupem přitom nemůže v nejbližší době počítat, jakkoliv má 4. května dojít k otevření showroomů. Ekonomický pád země je totiž enormní, načež se dá očekávat, že zákazníci ani po uvolnění restrikcí nezamíří za dealery. Nicméně registrace alespoň trochu porostou, neboť konečně budou moci být dodané vozy objednané v lednu či únoru.
S Itálií přitom nejspíše budou spojena nejhorší čísla v rámci Evropy, jakkoliv obrovský pád lze očekávat také ve Španělsku. Ztráta Německa, které již showroomy otevřela, ale tak hrozivá nebude. Ostatně největší trh starého kontinentu příliš neztrácel ani v březnu, neboť v daném kontextu je propad o 37,7 procenta ještě pozitivním vývojem.



Itálie má za sebou měsíc uzavřených dealerství, pročež není divu, že prodeje padly prakticky na úplné dno
Zdroj: UNRAE
Bleskovky
Stačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025
Nejnovější články
Garáž vydala poklad v podobě sotva jetého prvního elektromobilu Škody. Dnes zapomenutý propadák nevznikl ani ve 20 kusech
před 2 hodinamiVěříte Mercedesu byť jen slovo, když říká, že se jeho tragicky přijatá novinka prodává jako housky na krámě?
včeraFord upravil své levné velké SUV pro Čínu, aby ho nabídl po celém světě. Jeho skutečný původ skrývá
včeraProdeje elektrických Fordů se dál mohutně propadají, sportovní spalovací Mustang už v USA dokonce překonává rodinný Mach-E
včeraNová specialita Porsche vypadá jako stvořená pro Česko, dvouocasý lev ho nezdobí zdaleka jen tady
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva