Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno)

Poněkud nečekaně a neohlášeně představila italská sportovní značka ze Sant'Agaty závodní verzi nedávno přepracovaného Gallarda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno)

17.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poněkud nečekaně a neohlášeně představila italská sportovní značka ze Sant'Agaty závodní verzi nedávno přepracovaného Gallarda.

Doplněno 17.10., 15:50: Lamborghini dnes oficiálně potvrdilo nasazení modernizovaného Gallarda Super Trofeo modelového roku 2013 a zveřejnilo k němu pár dalších obrázků. Živé foto z víkendové akce je patrně v pořádku, dvojice dalších záběrů však vypadá poněkud zvláštně - možná to jen kdosi přehnal s photoshopem, každopádně to vypadá, jako bychom koukali na screenshoty z počítačové hry.

Co se týče konkrétních údajů, nedověděli jsme se téměř nic, co bychom neznali. Lamborghini potvrdilo výkon motoru V10 (má 570 koní), připojilo údaj o hmotnosti (jen 1 300 kg) a doplnilo hodnoty vylepšeného přítlaku spoilerů při různém nastavení - 128 kg v mírnějším režimu a 160 kg v agresivnějších úhlech. Vůz má dále o padesát procent vylepšené chlazení brzdového systému a níže posazené karbon-kevlarové skořepiny.

Odhalení novinky proběhlo na španělském okruhu Navara o posledním víkendu a kromě jiných se jej zúčastnil třeba nejvyšší šéf Lamborghini Stephan Winkelmann nebo ředitel odpovědný za výzkum a vývoj Maurizio Reggiani, který je zároveň hlavou oddělení motorsportu.


Je tomu pouze pár dní, co jsme vám představili modernizované Gallardo Spyder modelového roku 2013 a ani měsíc ještě neuplynul od světové premiéry téhož stroje ve verzi kupé na pařížském autosalonu. Do třetice všeho dobrého tu máme Gallardo Super Trofeo připravené pro příští sezónu továrních závodů Lamborghini.

Na oficiálních stránkách nebo mezi články tiskového servisu italské značky byste zmínky o novém okruhovém Gallardu hledali marně. První fotografie z prezentace vozu se jen jakoby náhodou objevily na facebookové stránce Blancpain Super Trofeo.

Záběry nedoprovází žádné sdělení upřesňující technické parametry nebo termín nasazení nových strojů, nicméně předpokládáme, že stejně jako u faceliftu zde o žádné zásadní změny techniky nešlo. Před zadní nápravou odlehčeného stroje s pohonem všech kol by měl být umístěný na 570 koní vyladěný atmosférický desetiválec.

Designově byla novinka přizpůsobena vzhledu pařížského modelu, takže dostal jiný přední nárazník patřičně prohloubený o lízátko a boční křidélka, kdežto ten zadní prakticky zmizel a místo něj se zde objevil ohromný difuzor, čtyři laufy výfukového systému a postranní aerodynamické kapsy. Na zádi nemůže chybět spoiler velikosti konferenčního stolku a dílo završuje výrazný žlutý lak s italskou trikolórou a černá kola nazutá do pneumatik Pirelli P Zero. Více nám snad Lamborghini prozradí v nejbližších dnech i oficiálními kanály.


Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 1 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 02Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 2 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 01Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 3 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 03
Pár nových, oficiálních obrázků působí, jakoby vypadly spíše z počítačové hry než fotoaparátu

Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 4 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 01Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 5 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 02Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 6 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 03Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 7 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 04Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013: faceliftované býče odhaleno i v závodním (doplněno) - 8 - Lamborghini Gallardo Super Trofeo 2013 05
Design okruhového vozu byl (podle možností daných dodatečně montovanými spoilery) sjednocen se sériovým provedením

Zdroj: Worldcarfans

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše