Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem

Nová generace Lexusu GS nebude jinak jen vypadat, také jeho technika dozná podstatných změn. Podle poslední informací výrobce vsadí i na malý dieselový motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem

31.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová generace Lexusu GS nebude jinak jen vypadat, také jeho technika dozná podstatných změn. Podle poslední informací výrobce vsadí i na malý dieselový motor.

Lexus GS si v rámci vyšší střední třídy hrál vždy na něco více než podobné modely konkurenčních automobilek. Nabídka jeho motorů začínala u objemného šestiválce, volbou ekologicky smýšlejících řidičů mohl být jen silný hybrid a i nejnižší výbava byla nasycena luxusními prvky. Nová generace vozu, jejíž premiéra byla avizována na srpen, ale zřejmě zamíří o poznání jiným směrem.

Již od doby odhalení konceptu nového GS tušíme, že vzhled tohoto modelu bude od příštího roku citelně agresivnější, což potvrdilo i nedávné první oficiální video. Spolu s ním automobilka oznámila, že vůz bude nejen dynamičtěji vypadat, ale bude takový i skutečně. Navíc se nyní začalo proslýchat, že také nabídka jeho motorů dozná podstatných změn.

Pokud čekáte potvrzení příchodu dříve spekulované varianty GS-F, jste myšlenkami přesně opačné straně spektra uvažovaných možností. Zdroje britského Autocaru totiž hovoří o tom, že GS v případě efektivních pohonných jednotek tentokrát nevsadí jen na benzino-elektrické hybridy, ale i na naftový motor. Tím by se měl stát agregát o objemu 2,2 litru, který známe z několika Toyot nebo i menšího Lexusu IS.

Pokud se tyto informace ukážou být pravdivými, GS se zařadí po bok podivných verzí prestižních modelů, jakými jsou BMW 520d, Audi A6 2,0 TDI nebo Mercedes E 220 CDI. Podobné jako u těchto vozů by se výkon GS 220d měl pohybovat okolo 180 koní, jeho pravdou předností by ale pochopitelně měla být nízká spotřeba paliva a z ní pramenící nízké emise CO2.

Naftový čtyřválec se v nabídce GS nemá objevit ihned. V srpnu bude tento model představen pouze jako GS 350 s benzinovým šestiválcem, později se přidají silnější i slabší benzinové motory (GS 250) a také hybridní pohon. Teprve v průběhu příštího roku pak připadá v úvahu rozšíření nabídky motorů o Dieselův čtyřválec. Zda se tak opravdu stane, nebo Lexus zůstane u svých dřívější tvrzení, že místo dieselu nabízí přinejmenším stejně efektivní hybrid, ukáže až čas.


Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 1 - Lexus LF-Gh plne 16Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 2 - Lexus LF-Gh plne 18Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 3 - Lexus LF-Gh plne 23Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 4 - Lexus LF-Gh plne 24Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 5 - Lexus LF-Gh plne 26Lexus GS 2012 přijde i s dieselovým čtyřválcem - 6 - Lexus LF-Gh plne 45
Koncept Lexus LF-Gh, z něhož nové GS bude vycházet

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.