MacGyver je zpátky, místo nože bude čarovat s Mercedesem Citan

Podobně jako jeden z českých operátorů vytáhl do své reklamy Chucka Norrise, použije Mercedes při propagaci modelu Citan MacGyvera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

MacGyver je zpátky, místo nože bude čarovat s Mercedesem Citan

15.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

MacGyver je zpátky, místo nože bude čarovat s Mercedesem Citan

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podobně jako jeden z českých operátorů vytáhl do své reklamy Chucka Norrise, použije Mercedes při propagaci modelu Citan MacGyvera.

Na obrazovkách počítačů se nakrátko vrátí hlavní hvězda amerického seriálu MacGyver. Není zcela zřejmé, jestli tři nové díly vznikly nebo ještě vznikají z iniciativy Mercedesu, který potřebuje propagovat svou novou dodávku Citan (což je mnohem pravděpodobnější verze než jakákoli jiná), anebo v hlavách chytrých producentů bez prostředků, ale zato s nápadem oslovit slušně zajištěný koncern Daimler. Každopádně kanadský herec Richard Dean Anderson bude sedlat Mercedes Citan a opět bude zachraňovat svět svým přebytkem inteligence a nějakým tím nezbytným nářadím naloženým v zavazadlovém prostoru svého nového „partnera“.

Nové epizody budou tři, každá s délkou 44 minut a všechny se objeví na internetové stránce macgyver-citan.com 18. září, tedy v době výstavní premiéry Mercedesu Citan na mezinárodní výstavě užitkových automobilů IAA v Hannoveru. O co přesně v příbězích půjde? Těžko říci, patrně bude rozumnější, když se na první upoutávku podíváte a uděláte si názor sami, ale předpokládáme, že kromě důkladné prezentace automobilu (vycházejícího z Renaultu Kangoo) a jeho schopností můžeme očekávat souboj zbraní všech kalibrů s MacGyverovým intelektem, který kromě univerzálního nože obvykle využívá kancelářské sponky, lepící pásku, sirky, tkaničky, žvýkačky a podobné maličkosti.

Jak můžete vidět na videosnímku, od druhé poloviny osmdesátých a začátku devadesátých let, kdy seriál premiérově vysílala americká televizní stanice ABS, MacGyver poněkud zestárl a ztratil svou dlouhou hřívu. Na druhou stranu jméno MacGyver se během let stalo synonymem pro improvizaci a chytrost všeho druhu, podobně jako Chuck Norris při vtipkování o pro absolutní neporazitelnosti. Potíže s pochopením paralely mezi novým Mercedesem Citan a MacGyverem tak můžou mít pouze mladší diváci, kteří nikdy neseděli před obrazovkou a nesledovali s otevřenými ústy, jak se dá sponkou vyzkratovat jaderná hlavice.


MacGyver je zpátky, místo nože bude čarovat s Mercedesem Citan - 1 - Mercedes Citan MacGyver 01MacGyver je zpátky, místo nože bude čarovat s Mercedesem Citan - 2 - Mercedes Citan MacGyver 02
Automobilka slibuje tři nové epizody, s jejich zveřejněním se počítá od 18. září

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.