Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Maserati Levante natočeno ve své kůži na Nordschleife, vypadá i zní působivě (video)
27.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Vůbec první SUV s trojzubcem ve znaku bylo nachytáno při tréningu na Ringu. Zvukem přesvědčí okamžitě, svůj vzhled ale stále značně maskuje.
Pro italskou automobilku s trojzubcem ve znaku byly poslední měsíce jako na houpačce. Nejprve se prodeje vůči předchozím rokům navyšovaly díky příchodu nových modelů Quattroporte a Ghibli, posléze však zájem o tyto vozy začal opadat. Nyní tak Maserati musí čas od času přistupovat k úplné odstávce výroby. Tu poslední, která je naplánována na listopad, ovšem značka hodlá využít ke svému vlastnímu prospěchu. V tomto týdnu se totiž bude věnovat přestavbě montážních linek, z nichž bude od příštího roku mimo jiné sjíždět i vůbec první firemní SUV.
Tato novinka by měla debutovat již v lednu v Detroitu, virtuální premiéru tak můžeme očekávat nejspíš už v závěru tohoto roku. Tedy pokud na tuto prezentaci skutečně dojde. Podle některých zdrojů totiž Maserati Levante má být odhaleno až v březnu v Ženevě. Ať se však situace vyvone jakkoliv, SUV si nyní můžeme poprvé prohlédnout v jeho vlastní kůži. Ta je samozřejmě zahalena pořádnou kamufláží, se kterou dorazily i nástavce střechy a víka zavazadelníku. Nicméně i tak je patrné, že vůz bude mnohem stylovější než třeba Porsche Cayenne.
Po stránce motorické lze očekávat celou plejádu pohonných jednotek, kdy ty dieselové nabídnou 250, 275 a 340 koní. Mnohem zajímavější (a také hlučnější, jak naznačuje nové video) je však situace v táboře vonnějších výparů, neboť k dispozici bude jak šestiválec naladěný na 350 nebo 425 koní, tak i osmiválcový agregát, se kterým je spojeno 560 koní. Dále se pak mluví o příchodu plug-in hybridu, který by rovněž znamenal v historii automobilky nemalý mezník. Po stránce technologické by přitom měl vycházet ze systémů používaných Ferrari.
Nic bližšího již momentálně nemůžeme dodat, snad kromě faktu, že nabídku Maserati po příchodu modelu Levante již žádné další SUV nerozšíří. Tedy alespoň podle aktuálního stanoviska značky. Je ale možné, že s prodejním úspěchem novinky přijde změna názoru. Koneckonců, po separaci Ferrari bude koncern FCA a především jeho šéf Sergio Marchionne potřebovat další dojnou krávu pro realizaci svých plánů.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Kvůli této nehodě Číňanům došla trpělivost s největším nesmyslem moderních aut, zákaz byl nevyhnutelný
dnes
VW po sedmi letech váhání posílá do prodeje menší a levnější sen českých zahrádkářů, bude mu říkat Tukan
včera
Miliardáři s Bugatti schopnými zrychlit na 500 km/h za 20 s se sešli v zimním letovisku, jejich řádění na sněhu bere dech
2.2.2026
Nejčtenější články
30 let po jeho vraždě je k mání poslední auto legendárního Tupaca. Je skoro nejeté, dodnes nese své tragikomické jméno
7.1.2026
Přes 70 procent nových aut bude mít i v roce 2035 spalovací motor, řekl zaskočeným fanouškům elektromobilů šéf amerického Bosche
7.1.2026
Audi vykázalo nejhorší prodeje v USA za celou dekádu. Vsadilo na špatné koně, ani za koronaviru nebylo hůř
7.1.2026
Továrna, která měla být symbolem elektrické budoucnosti Stellantisu, zavřela své brány a nikdo neví, co bude dál
7.1.2026
Celebrita z Formule 1 zakládá své vlastní nové závody formulí s motory V10. A myslí to smrtelně vážně
8.1.2026
Živá témata na fóru
- Detektory policejních radarů 02.06. 17:14 - pavproch
- Mobilní aplikace pro majitele motorových vozidel 02.06. 16:44 - Truck Daškam
- BMW Divize 02.06. 16:40 - pavproch
- Onboard videa 02.06. 16:34 - Truck Daškam
- Politický koutek 02.06. 15:38 - pavproch
- VZKAZY 02.06. 15:21 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 02.06. 14:43 - mlunovozík
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.06. 11:59 - pavproch
