Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu?

Není to jisté, tyto patentové snímky ale údajně zachycují design nové generace Mazdy 3. Stejně tak by ale mohlo jít i o něco jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu?

27.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není to jisté, tyto patentové snímky ale údajně zachycují design nové generace Mazdy 3. Stejně tak by ale mohlo jít i o něco jiného.

Některé automobilky se svými novinkami nadělají více tajností, jiné méně. Japonská Mazda ale očividně patří do prvního tábora. Přestože totiž víme, že nová trojka dorazí příští rok v létě, stále nevíme v podstatě nic krom toho, že se to stane. Již přišla řada i na údajné úniky nebo počítačové retuše a spekulativní informace, nic z toho ale nemůžeme označit za stoprocentně autentické. Měnit se tento stav nebude ani dnes, kdy kolegové z holandského Autovisie přichází se snímky z patentového úřadu. Na to, že všechny znázorňují skutečnou podobu příští Mazdy 3, bychom totiž ruku do ohně nedali.

Minimálně o dvou snímcích se to ale dá tvrdit. Zobrazují totiž stejnou čelní masku, jakou dostala také Mazda 6. A jelikož japonská automobilka žádnou další novinku této velikosti nechystá, mělo by skutečně jít o hatchback nižší střední třídy. Třetí snímek zachycuje záď, která by opět měla patřit nové trojce. Ostatně, jedná se o stejnou sadu. Klidně by ale mohlo jít o chystané želízko značky v ohni supermini nebo menší SUV než jakým je současná CX-5.

Ať se však již z obrázků pro patentový úřad vyklube cokoliv, jisté je v případě budoucí Mazdy 3 jedno. Po vzoru šestky vsadí i tento model na výrazně odlehčenou platformu, díky čemuž se mají zlepšit jízdní vlastnosti i spotřeba. Dá se přitom také počítat, že nejpozději v Ženevě se dozvíme více.


Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu? - 1 - Mazda snimky z patentoveho uradu nove 01Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu? - 2 - Mazda snimky z patentoveho uradu nove 02Mazda 3 2013: jsou to obrázky nové generace z patentového úřadu? - 3 - Mazda snimky z patentoveho uradu nove 03
Z patentového úřadu unikly další snímky, které se dotýkají budoucnosti Mazdy. Na dvou se zřejmě představuje Mazda 3, poslední může patřit chystanému supermini

Zdroj: Autovisie

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše