Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes SLS AMG Electric Drive zdolal Nordschleife v čase 7:56,2 (video)
7.6.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Mercedes to označuje za rekord, faktem ale je, že 750 koní stačilo elektrickému SLS jen na výkon, který překonávají i některá auta s menším než polovičním výkonem.
V nabídce AMG dnes nenajdete výkonnější ani dražší auto než Mercedes SLS AMG Electric Drive. Nakonec ani s papírovou dynamikou na tom není špatně - z 0 na 100 km/h akceleruje za 3,9 sekundy a dosahuje elektronicky omezené rychlosti 250 km/h. Pusťme nyní z hlavy omezený dojezd, tohle je rychlé auto, navzdory nárůstu hmotnosti okolo 600 kg oproti konvenčním verzím. Ty jsou sice rychlejší, stovka za 3,8 sekundy u výchozího modelu ale nevypadá jako propastný rozdíl. Přesto se auto na Severní smyčce německého Nürburgringu nepředvedlo způsobem, který by s jeho výkonem, dynamikou a nakonec ani cenou přes 10 milionů Kč korespondoval.
Mercedes se jím chlubí, neboť podle šéfa AMG Oly Källenia jde o nejrychlejší produkční elektromobil na Ringu a vůbec první silniční model této konstrukce, který dosáhl času pod 8 minut. Bavme se zde o jednookém mezi hrstkou slepých, však tady elektrické SLS AMG ani nemá konkurenci - takové Audi R8 e-tron sice dosáhlo podobného času, o produkční vůz se ale stejně nejedná. Supersport se 750 koňmi by měl být na okruhu, kde výkon znamená hodně, citelně rychlejší - takové BMW M3 CSL, vůz starý 10 let s menším než polovičním výkonem zaznamenalo na Nodrschleife lepšího výsledku...
Nic to ale nemění na faktu, že následující video je zajímavé - už proto, že Mercedes si odpustil hrátky s postupným zveřejňováním a rovnou pustil do éteru záznam kompletního kola. Rychlost v absolutním smyslu slova elektrickému SLS nakonec také nechybí a postrádat byste na snímku mohli leda zvuk. Věřte ale, že o technickou závadu na vašich reproduktorech se v tomto případě opravdu nejedná...





Nejprve pár snímků dokumentujících celý výkon
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Tesla se nedokáže zbavit vyrobených Cybertrucků v USA, tak je teď začala prodávat Kazachům
před hodinou
„Trapič supersportů” prohnal po nejnáročnějším okruhu světa 184koňové auto. A náramně se bavil, i když byl vlastně pomalý
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Tesla se nedokáže zbavit vyrobených Cybertrucků v USA, tak je teď začala prodávat Kazachům
před hodinou
Audi po čase představilo docela normální nové auto, vlastně stačilo toho moc neměnit
před 2 hodinami
Němec natankoval starý VW Passat 1,9 TDI až po okraj naftou a zkusil, kam dojede. Značka najednou hlásila: „polární kruh”
před 4 hodinami
Největší německá půjčovna elektromobilů je v insolvenci, sama přiznává, že se zaměřila na nesmyslná auta
před 5 hodinami
Američané zjevně našli cestu, jak se zbaví aut, která v USA nikdo nekupuje: Vyvezou je do Evropy
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.10. 10:42 - pavproch
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.10. 10:29 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.09. 14:18 - Předseda
- Dříve M135i, nyní ///M2 06.09. 08:58 - Eda
- Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife 06.08. 15:36 - Vrooom
- Policejní kontroly a měření 06.08. 12:40 - Truck Daškam
- Onboard videa 06.07. 21:08 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.07. 13:49 - pavproch
