Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry

Tvrdé jádro příznivců italské automobilky asi nikdy nepřekousne moment, kdy se Lamborghini stalo součástí koncernu VW. Autům to prý vzalo duši, také jim to také mnohé dalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry

29.6.2020 | Petr Miler

Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry

/

Foto: AutoTopNL@Youtube

Tvrdé jádro příznivců italské automobilky asi nikdy nepřekousne moment, kdy se Lamborghini stalo součástí koncernu VW. Autům to prý vzalo duši, také jim to také mnohé dalo.

Italská auta byla, jsou a zřejmě vždy budou předmětem vášnivých debat. Mají totiž často moc chytnout člověka za srdce, ať už jde o design či jízdní anebo jakýkoli jiný projev. Italové bůhvíjak dokáží dát autům duši, to jim zkrátka nelze upřít, současně jim ale obvykle nedokáží dát kvalitu, trvanlivost a praktičnost tolik nezbytnou pro každodenní použitelnost. To není opakování klišé, ale zkušenost autora, který si s pár italskými auty užil své, v dobrém i zlém.

Lidé mají tendenci si myslet, že tohle se týká vozů jako jsou Fiaty či nanejvýš Alfy Romeo, že nad nimi stojí docela jinak koncipované stroje značek, jako je Lamborghini. Není tomu tak, dělat auta „takhle” je italský národní sport a před pár dny to nejlépe připomněly záběry akcelerace Lamborghini Murciélago na Autobahnu. Auto jedoucí ve skutečnosti o 36 km/h pomaleji, než kolik říká tachometr, to se skutečně jen tak nevidí. Současně bylo ale i z videa patrné, že z tohoto auta tryskají emoce na všechny strany.

Murciélago bylo v podstatě poslední Lamborghini, které neslo ryzí stopy italského vývoje a výroby. Ačkoli automobilka už tehdy patřila Audi, kvanta bizarních řešení postrádajících logiku a nakonec i výše zmíněné projevy nekvality jsou jasně Made In Italy. Později už Němci automobilku plně ovládli a poslední novinky připomínají spíše stylová Audi než umírněná Lamba a někteří jim to nemohou odpustit. Část svérázu těchto vozů se s tím jistě vytratila, ale přišly jiné věci, jako kvalita.

Ukazuje to další video z Autobahnu, které si tentokrát bere na paškál Lamborghini Aventador S Roadster, tedy o poznání modernější auto, třebaže ne s těmi úplně nejmodernějšími základy. Tento stroj opět fascinuje zvukem a dynamikou, však na 300 km/h je za 27 sekund po startu z místa. A rozjede se až na tachometrových 336 km/h. V tu chvíli ale nejede dle GPS s bídou 300, ale 323 km/h, jak by se dalo očekávat.

Vstup Audi do Lamborghini tak nepřinesl jen zlé, přinesl i dobré věci a fungující tachometr je toho spíše symbolem, nikoli až tak podstatným projevem. Co je pro vás důležitější, posuďte sami, osobně bych dal přednost italským autům vyrobeným pod německou taktovkou, může to být spojení toho nejlepšího z obou světů.


Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 1 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 01Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 2 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 02Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 3 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 03Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 4 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 04Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 5 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 05Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 6 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 06Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 7 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 07Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 8 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 08Němci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 9 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 08aNěmci možná sebrali Lamborghini kus duše, aspoň jim ale spravili tachometry - 10 - Lamborghini Aventador S Roadster acceleration Autobahn 09
Lamborghini Aventador S Roadster jede. A netváří se přitom, že by jelo o mnoho víc, než ve skutečnosti svede. Foto: AutoTopNL@Youtube

Zdroj: AutoTopNL@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše