Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video)

Novinka čtyř kruhů je zásadním modelem. Její vzhled bude proto jen evoluční, hmotnost však půjde dolů a možnosti konektivity nahoru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video)

20.9.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka čtyř kruhů je zásadním modelem. Její vzhled bude proto jen evoluční, hmotnost však půjde dolů a možnosti konektivity nahoru.

S ohledem na aktuální prohlášení koncernu VW Group, dle kterého budou na autosalonu v Paříži chybět značky Bentley a Lamborghini, začalo být ještě více nejasné, jakého výrobce ve francouzské metropoli uvidíme a jakého nikoliv. Takové Audi je však jistotou, neboť ve městě nad Seinou hodlá představit druhou generaci svého zásadního modelu Q5.

Značka již dříve uvedla, že novinka bude postavena na platformě MQB, přičemž ve srovnání s předchůdcem shodí více než 100 kilogramů. To napomůže ovladatelnosti i spotřebě, o jejíž redukci se dále budou starat poslední verze čtyřválců a šestiválců v benzinovém i dieselovém provedení. S nimi pak budou v základu spojeny manuály a pohon předních kol, dorazí však i automaty a quattro.

Stoprocentně lze očekávat také návrat verzí SQ5, byť s těmi se potkáme až nejdříve v příštím roce. Ještě vzdálenější doba je spojena s variantou RS, která dorazí s poladěným bodykitem a výkonem okolo 400 koní. Prozatím se však k tomuto modelu vážou pouze spekulace, nikoliv oficiální potvrzení. Uvidíme tedy, zda se kvůli škrtům VW Group stane realitou či nikoliv.

Dále můžeme zmínit důraz kladený na konektivitu, jenž nám ostatně potvrzuje i nové video. Z něj je patrné, že nové Audi Q5 nabídne možnost spárování se systémy Apple CarPlay i Android Auto. Dále si pak můžeme povšimnout nového otočného ovladače, který je spojen s poslední verzí multimediálního systému. Obdobný přitom užívá i nové Audi A4 či odvozená A5.

Více se dozvíme nejspíše až během živé premiéry přímo v Paříži, ranější virtuální debut Audi zatím nezmiňuje. Je ovšem velmi pravděpodobné, že vzhled nám bude prozrazen skrze nějakou tu uniklou oficiální fotku. Revoluci však v případě exteriéru nečekáme, spíše půjde o velmi jemnou evoluci.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.


Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video) - 1 - Audi Q5 2017 avizo 03Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video) - 2 - Audi Q5 2017 avizoNové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video) - 3 - Audi Q5 2017 avizo 04Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video) - 4 - Audi Q5 2017 avizo 05Nové Audi Q5 2017 potvrzeno pro Paříž, ukázalo první detaily (foto, video) - 5 - Audi Q5 2017 avizo 02
Nové Audi Q5 se ukázalo na první oficiální upoutávkách

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše