Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video)

Když někdo napěchuje 400 turbokoní do malého kupé s pohonem 4x4, nelze čekat o mnoho horší než úchvatné zrychlení. A vskutku, je takové.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video)

23.9.2016 | Petr Miler | 28 příspěvků

Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když někdo napěchuje 400 turbokoní do malého kupé s pohonem 4x4, nelze čekat o mnoho horší než úchvatné zrychlení. A vskutku, je takové.

Bude to znít tvrdě, když se ale řekne Audi TT, většina lidí si pomyslí cosi o automobilovém snu čtyřprocentních menšin. Ona to ve své podstatě nebyla pravda ani v případě první generace, která v ostřejších verzích dokázala být velmi rychlým strojem, jenže vypadala jak vypadala. A uhranula tím spíše ženy a muže s měkčím srdcem než drsné bijce vykládající si hygienu jako nárazové polití těla benzinem.

Od druhé generace TT se Audi této pověsti snaží utéci, i designově, ale trochu marně. Poslední „tétéčko” je už třetí iterací tohoto modelu a snahu o oslovení i docela jiné než výše popsané klientely bere velmi vážně. Proto se také velmi brzy představilo ve verzi TT RS, která dámy s růžovými kabelkami osloví asi jen stěží - malé kupé s 400koňovým pětiválcem 2,0 TFSI, pohonem 4x4 a rychlou dvouspojkou chce mít jiné skalpy.

Tohle auto se odhalilo už zjara, trvalo ale ještě mnoho měsíců, než se dostalo do rukou kohokoli mimo továrnu. Mohli jsme tak jen hádat, jestli udávaná hodnota akcelerace, ohromujících 3,7 sekundy na 100 km/h - což je hodnota srovnatelná se slabším provedením nové R8 - je dosažitelná i v praxi. Zkušenosti tedy nasvědčovaly tomu, že výše popsaná kombinace vlastností udělá z tohoto stroje katapult, ale občas se zmýlí i soudruzi z NDR.

Tady se ale nezmýlili a níže přiložené video vám to vykreslí v celé své brutalitě. Nepřeháníme, tohle auto zní velmi kurážně a kouzlu specifického pětiválcového ryku není složité podlehnout. Co je ale bez diskuze ohromující, je natočená dynamika - stovka skutečně proběhne za 3,7 sekundy a lidé z Audi říkají, že „když se to sejde”, auto zvládne tuto disciplínu i za 3,6 sekundy. Kalup. A jde mu to i dál - na dvoustovce je za 12,5 sekundy a i ke konečným 228 km/h dle tachometru se probije velmi přesvědčivě, jen o pár sekund později. Podívejte se na to sami, tohle rozhodně není autíčko pro holiče...


Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 1 - Audi TT RS 2016 acceleration video 03Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 2 - Audi TT RS 2016 acceleration video 04Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 3 - Audi TT RS 2016 acceleration video 05Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 4 - Audi TT RS 2016 acceleration video 06
Dynamika vozu je vzhledem k jeho velikosti a pověsti až bláznivá

Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 5 - Audi TT RS 2016 acceleration video 01Nové Audi TT RS ukázalo zrychlení z 0 na 228 km/h. Jede brutálně, zní stejně (video) - 6 - Audi TT RS 2016 acceleration video 02
Vzhled není vysloveně decentní, tak malému autu byste ale takovou dynamiku nehádali. Jen zvuk prozradí více...

Petr Miler

Diskuze 28 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.