Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape

Listopadový autosalon v Los Angeles se stane svědkem premiéry nového Escape. A protože Ford se poslední dobou orientuje na „globální produkty”, poznáme tím i podobu nové Kugy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape

6.10.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Listopadový autosalon v Los Angeles se stane svědkem premiéry nového Escape. A protože Ford se poslední dobou orientuje na „globální produkty”, poznáme tím i podobu nové Kugy.

Ford nám dal ochutnat příští možnou podobu nového modelu Kuga na lednovém detroitském autosalonu NAIAS 2011, když odhalil koncepční studii Vertrek. Automobil byl neformálně prezentován jako další generace amerického typu Escape, ale v rámci úspory nákladů dojde ke sloučení a podobně jako v případě nového Focusu bude existovat pouze jeden globální vůz.

Tuto domněnku potvrzují předběžně potvrzené motory, které ve Spojených státech značně víří emoce. Tamní klientela byla až dosud zvyklá na atmosférický zážehový čtyřválec Duratec o objemu 2,5 litru (nezaměňovat s řadovou pětkou Volva), který je k mání ve standardní anebo hybridní verzi. V prodeji je ale také Escape s třílitrovým šestiválcem o výkonu 240 koní, a právě vidina výpadku nejsilnějšího agregátu zákazníkům nevoní.

Ford slibuje, že atmosférickou V6 svými výkony plně nahradí nový motor 2,0 Ecoboost známý z nového Focusu ST nebo faceliftovaného Mondea, kde má stejných 240 koní. Automobilka to samozřejmě odůvodňuje nutností snižovat průměrnou spotřebu. Kouzlo evropského downsizingu si na druhé straně Atlantiku ovšem nevychutnají poprvé. Dvoulitrový Ecoboost se tam prodává jako jediná motorizace v typu Edge, k dispozici je i pro zájemce o Explorer a k masivnímu nasazení šestiválce 3,5 Ecoboost tam došlo již před několika lety.

Dvojičky Kuga-Escape kromě toho dostanou minimálně dva další motory. Společným pro Evropu i USA bude další přeplňovaný čtyřválec 1,6 Ecoboost s výkonem 182 koní, který v zámoří nahradí Escape Hybrid. Pak se nabídky rozchází. Podle všeho Americe zůstane čtyřválec 2,5 Ti-VCT, pro nás se zase objeví dvoulitrový turbodiesel, možná v několika výkonových variantách. Bez ohledu na použitý agregát nebo jeho výkon se nicméně kvůli dalším úsporám paliva počítá ve všech případech také s pohonem předních kol.

Jak bude sériový Vertrek a tedy nový Escape resp. Kuga vypadat se dozvíme až v listopadu, od původního konceptu se ale zřejmě dramaticky lišit nebude. I proto celý tento článek lemují právě jeho fotografie.


Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 1 - Ford Vertrek 02Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 2 - Ford Vertrek 03Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 3 - Ford Vertrek 01Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 4 - Ford Vertrek 04Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 5 - Ford Vertrek 05Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 6 - Ford Vertrek 06Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 7 - Ford Vertrek 07Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 8 - Ford Vertrek 08Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 9 - Ford Vertrek 09Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 10 - Ford Vertrek 10Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 11 - Ford Vertrek 12Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 12 - Ford Vertrek 13Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 13 - Ford Vertrek 14Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 14 - Ford Vertrek 15Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 15 - Ford Vertrek 11Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 16 - Ford Vertrek 16Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 17 - Ford Vertrek 17Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 18 - Ford Vertrek 18Nový Ford Kuga ještě letos, v převleku za model Escape - 19 - Ford Vertrek 19
Ford Vertrek stojící na platformě C je společným základem pro americký Escape i evropskou Kugu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše