Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Novým šéfem designu McLarenu je muž, který se ošíval nad svítícím motorem 720S
31.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Rob Melville pracuje pro McLaren již osmým rokem a nebojí se ani kritiky díla vlastní značky. Budoucnost se zdá být v dobrých rukou.
Jedním z vrcholů letošní Ženevy byla premiéra McLarenu 720S. Ten vypadá o poznání agresivněji než předchozí britská kupé, k tomu se pyšní řadou fines, které u jiných značek nenajdete. Je tu však jeden prvek, nad kterým řadě lidí zůstává rozum stát - a tím je rudé osvětlení motorového prostoru. Sám designér tohoto auta Rob Melville ostatně nad tímto řešením v Ženevě jen obtížně skrýval rozpaky, zjevně v jeho případě musel ustoupit někomu nad sebou. Je ovšem velmi pravděpodobné, že se tak stalo naposledy.
Melville byl aktuálně jmenován šéfem celého designového oddělení značky, přičemž na daném postu nahradí Franka Stephensona. Ten se podle dostupných údajů po letech vrací zpátky k Mini, u této automobilky totiž až do roku 2002 působil jako šéfdesignér. Nový designový jazyk tedy asi čeká celá skupina BMW, u mnichovské automobilky bude od léta úřadovat také Jozef Kabaň, dosavadní šéf designu Škody.
Zpět ale k Melvillovi, jehož jmenování není nikterak překvapivé. U britské firmy nastoupil v roce 2009 jako Senior Designer, o pět let později pak postoupil na příčku šéfa designu sportovní modelů. Zodpovědný je tedy prakticky za všechny moderní vozy značky od McLarenu P1 přes 675LT až třeba po základní kupé 570S. Kromě toho vedl designový tým u již zmiňovaného modelu 720S.
Před nástupem k McLarenu byl Melville zaměstnán u Land Roveru, kde jeho návrhy a hliněný model vedly ke vzniku konceptu LRX, ze kterého se posléze vyklubal Range Rover Evoque. V roce 2006 pro změnu Melvilla angažovalo GM, přičemž jako kreativní designér stál za zrodem konceptu Cadillac Converj. Také se podílel i na stylizaci Chevroletu Corvette či Hummeru H2.
Nyní bude dohlížet na největší expanzi britské značky v celé její historii. V plánu je 14 nových modelů, jichž se dočkáme do roku 2022. Mezi nimi přitom nemá chybět nejen stvoření nové divize LT, ale také elektrický supersport a velmi pravděpodobně i nástupce modelu P1. Ve všech případech přitom bude použit designový jazyk odkazující právě na McLaren 720S.

Šéfdesignér McLarenu Rob Melville byl aktuálně jmenován šéfem celého designového oddělení...
...a to přesto, že letos v Ženevě mluvil o „svém” novém kupé 720S nejen obdivně, ale i kriticky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce po léta nejoblíbenějšího auta Jeremyho Clarksona byl načapán při testech v provozu, teď už jistě dorazí
před 5 hodinami1914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
včeraPřímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
24.6.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Dodnes plně funkční Schumacherova mistrovská F1, se kterou vyhrál i v Monaku, se právě tam prodala za nejvyšší sumu, kterou kdy kdo za takovou věc dal
26.5.2025Kia v Evropě začala testovat nový velký spalovací kombík, poprvé ho nafotili. Pokud Škoda odpíská stejnou Octavii, má problém
26.5.2025Největší evropský výrobce motorek definitivně padl, veškerá zbývající aktiva přechází do rukou Indů
26.5.2025BMW pořád dokáže udělat atraktivní, elegantní auto, ze kterého nebolí oči, vám ho ale nejspíš neprodá
26.5.2025Fernando Alonso se po trati GP Monaka prohnal v tisícikoňovém silničním Astonu, zabodoval tak víc než v samotné Velké ceně
26.5.2025
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 06.26. 16:17 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:37 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 06.26. 14:22 - pavproch
- Kabelový svazek motoru Octavia I 1,8T 06.26. 12:55 - abernas
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 06.26. 12:52 - pavproch
- kola e89+Tiguan+Scout 06.26. 11:04 - pavproch
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 06.25. 18:25 - Truck Daškam
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 06.24. 14:43 - janom