Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Adam Rocks se odhalil na prvním videu. Jeho skládací střecha má jít do výroby
4.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pro letošní Ženevu přichystal Opel koncept, který kombinuje prvky kompaktního SUV a kabrioletu. V této podobě ho ale na silnici spatříme jen na videu.
Pytel ženevských novinek se nám již začíná roztrhávat. Po řadě první fotografií a informací je nyní na řadě i prvotní odhalení formou videa. Na tom se představuje koncept Opel Adam Rocks, který na karoserii nepřesahující délkou čtyři metry kombinuje vzhled kompaktního SUV a kabrioletu. Již od první zmínky o něm jsme si prakticky jisti, že v této formě ženevský koncept do prodeje nepůjde, pohled na skládací střechu by ale leccos naznačovat mohl.
Jak je patrné především z leteckých záběrů, Opel Adam Rocks používá stejný systém jako třeba Citroën DS3 Cabrio nebo Fiat 500C. Tedy technologii zahrnující skládající plátno a pevné bočnice, která není tak nákladná a díky níž by polokabrio mohlo být během pár měsíců realitou. To ostatně potvrdila i samotná automobilka za předpokladu, že standardní hatchback bude mít úspěch. A na ten objednávky v první vlně vypadají.
V případě „off-roadové“ varianty Opelu Adam bychom ovšem v rámci spekulací byli aktuálně trochu opatrní. Ano, tento segment je sice na vzestupu, ale německá značka si nemůže dovolit promarnit jedinou příležitost. Jistotu ale v tomto ohledu budeme mít dozajista za pár hodin, kdy se koncept Adam Rocks představí oficiálně.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
včera
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Majitelé nabouraných elektromobilů platí za odtah v Německu až půl milionu, vyžadují zvláštní péči
před 40 minutami
Podívejte se, jak dopadlo Lamborghini, které si v autopůjčovně odkroutilo 85 tisíc km v rukou bezpočtu lidí
před 40 minutami
Japonskému byznysmenovi zakázali vzít si na okruh rodinu, tak si ve svém horském sídle postavil vlastní trať za 5 miliard
před 10 hodinami
Benzin a nafta by musely stát stokoruny několik let, aby dávalo ekonomický smysl koupit si elektrické auto
včera
Bývalý šéfdesignér BMW strhal design klíčové novinky značky, zejména dvě věci na ní nemůže vystát
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
