Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem

Zdravotní problém se postaral o to, že řidič s autem uvízl na kolejích a nemohl nikam pohnout ani s autem, ani sám se sebou. Policista ho zachránil doslova za sekundu dvanáct.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem

18.10.2019 | Mirek Mazal

Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem

/

Zdravotní problém se postaral o to, že řidič s autem uvízl na kolejích a nemohl nikam pohnout ani s autem, ani sám se sebou. Policista ho zachránil doslova za sekundu dvanáct.

Povoláním policista a dnes už velký hrdina Rubern Correa stoprocentně naplnil heslo, které zdobí i dveře aut našich policistů. Okolo sedmé ranní se během rutinní hlídkové jízdy všiml odstavené Hondu CR-V s rozsvícenými světly na kolejišti vedoucím podél dálnice v Utahu. Rozběhl se k němu a uvnitř vozu našel bezvládného řidiče, kterého už nasvěcovala světla přijíždějícího vlaku.

Policista slyšel varovné houkání lokomotivy, přesto baterkou prohlédl odstavené SUV a od volantu dospělého muže v bezvědomí vytáhl. Correa to zvládl těsně před nárazem mašiny do automobilu, šlo bez přehánění o sekundu, možná dvě. „V tu chvíli jsem vlastně nemyslel, jen jsem dělal svou práci,“ řekl po akci.

Železniční kolos neměl šanci zastavit před místem nehody, masa kovu zabrzdila opodál. Překážku vytvořil majitel červené Hondy, kterého nad ránem postihl zatím blíže neupřesněný zdravotní problém, kvůli němuž sjel z cesty a jeho auto se nešťastně zastavilo až na vrcholu železničního náspu.

„Jsem velmi vděčný za to, že jsem ho dokázal dostat ven a je naživu. Teď je zpátky se svou rodinou,“ uvedl odvážný policista, nejpozoruhodnější slova ale dodal až v momentě, kdy si prohlédl záznam z palubní kamery v autě: „Ou, to bylo o dost těsnější, než by se mi líbilo,” řekl bez přehnaných emocí. Takoví policisté si skutečně zaslouží jen obdiv.


Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 1 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 01Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 2 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 02Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 3 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 03Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 4 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 04Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 5 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 05Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 6 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 06Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 7 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 07Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 8 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 08Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 9 - Policista vytahl ridice z auta tesne pred vlakem 09
Opravdu na poslední možnou chvíli vytáhl řidiče z auta uvízlého na přejezdu kolem projíždějící policista

Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 10 - Honda CRV po srazce s vlakem foto 01Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 11 - Honda CRV po srazce s vlakem foto 02Policista vytáhl řidiče z auta uvízlého na kolejích těsně před projíždějícím vlakem - 12 - Honda CRV po srazce s vlakem foto 03
Řidič, kterého postihl zdravotní problém, by ve zdemolované Hondě CR-V jinak skoro jistě zemřel

Zdroj: KSL

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše