Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Range Rover Sport 2013: nový Sport se chce více odlišit, má dostat i čtyřválcový diesel
26.12.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britové pokračují v modernizaci. Lehčí a praktičtější generace modelu Sport tak preferuje naftové motory, do prodeje dorazí před příštími Vánoci.
Na nový Range Rover se sype chvála ze všech stran a zákazníky to nenechává chladny´mi. Model Sport, který bude následovat v příštím roce, tak chce britská automobilka od klasické verze co nejvíce odlišit. Jak se však díváme na první počítačové retuše kolegů z Autocaru nebo designového blogu RM Design, po stránce vizuální se to novince příliš nedaří. A opravdu výrazné změny bychom zřejmě neměli očekávat ani pod povrchem.
Novinka bude stejně jako čtvrtá generace dvojitého „R“ postavena na platformě Premium Lightweight Architecture (PLA), což znamená výraznou dietu. V případě základního modelu se očekává pokles o 300 kilogramů (na cca 2 160 kg), tím by ale redukce hmotnosti nemusela končit. Značka totiž zvažuje i možnost použití čtyřválcového turbodieselu. Díky tomu by se nový Range Rover Sport mohl dostat i pod dvě tuny.
Tato varianta však prozatím nebyla potvrzena, jistotou tak zatím zůstává šestiválcový turbodiesel o výkonu 258 koní, osmiválcový turbodiesel naladěný na 339 koní a benzinový přeplňovaný osmiválec se silou 510 koní. Podle předchozích informací pak nebude chybět ani diesel-elektrický hybrid se spotřebou 7,3 l/100 km.
V kabině by pak druhá generace Sportu měla poprvé nabídnout až 7 sedadel, což dozajista přivítá severoamerický trh. Podle designového ředitele Gerryho McGoverna se však jedná o designový oříšek, neboť silueta vozu opětovně sází na svažující se střechu a sportovní profil. Bližší informace budeme mít k dispozici zhruba ve druhém čtvrtletí příštího roku, tedy krátce před veřejným debutem. Do prodeje by pak nový Range Rover Sport měl zamířit ještě před příštími Vánoci.


Takto si nový Range Rover Sport představuje blog RM.Design
Zdroj: Autocar, RM.Design Blog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ford dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraSrovnání dvou generací extrémních silničních stíhaček Koenigseggu ukazuje, co udělá 5 let vývoje i v takové sféře aut
5.5.2025Někdo si nechal předělat svou Hondu na Alfu Romeo. Teď má spolehlivé auto, které nevypadá jako z jiné planety
4.5.2025
Nejnovější články
Škoda masivně, až o 110 tisíc zdražila Octavii, měsíc lásky si představuje zvláštně. Pod psychologickou hranicí už nekoupíte nic
před 11 hodinamiNadšenec si koupil elektromobil od začínající automobilky a poznává, co to je. Z její „skvělé péče” má dnes noční můry
včeraKrásné BMW 3 ze zlatých časů značky nemusí stát tolik, tohle světově unikátní kupé postavili na přání prvního a jediného majitele
včeraFord dodatečně ukázal celou rekordní jízdu extrémního Mustangu na nejnáročnějším okruhu světa, už ani neměl na výběr
včeraNový Mercedes CLA nejde nabíjet u většiny veřejných dobíjecích stanic, to už se Němci dočista zbláznili?
včera
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 21:29 - Vrooom
- Dacia Duster - nové vlákno 05.06. 20:02 - M.Z.
- Fiat a vše kolem nich 05.06. 16:27 - Stepan
- Lampárna (stěžovatelna) 05.06. 16:27 - pavproch
- Rychlodotazy 05.05. 18:50 - Kavis
- BMW Divize 05.05. 14:56 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.05. 08:16 - Truck Daškam
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.05. 06:21 - tomkathy