Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno)

Renault dopřál až nečekaně výrazný facelift svému malému Twingu. Jeho první snímek ale uvolnil poté, co byl inovovaný model přistižen bez maskování při pořizování katalogových snímků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno)

28.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Renault dopřál až nečekaně výrazný facelift svému malému Twingu. Jeho první snímek ale uvolnil poté, co byl inovovaný model přistižen bez maskování při pořizování katalogových snímků.

Doplněno 21:00: Přidali jsme další tři snímky detailů faceliftovaného Twinga, které Renault uvolnil. Zachycují mj. zadní světla a část interiéru.

Připravte se na to, že nejmenší model Renaultu od letošního podzimu nepoznáte. Automobilka se totiž rozhodla nadělit modelu Twingo pro rok 2012 facelift, který významným způsobem mění jeho přední i zadní partie. Zásadní novinkou je rozdělení světlometů vedví a inovované Twingo tak na první pohled připomene koncernový Nissan Juke, který je charakteristický též svým „roztroušeným osvětlením”. Na rozdíl od něj ale Twingo na toto řešení nesází jen vepředu, ale i vzadu.

Nebývá přitom obvyklé, aby se facelift tak výrazně dotkl i zádě, obvykle změny soustředí na příď a ani tam nebývají tak dramatické. Změna v oblasti světel pochopitelně ovlivnila i tvary blatníků a kapoty motoru, kompletně přepracován pak byl přední nárazník. Ten krom dodatečných světlometů a nese i pozměněnou masku chladiče, která ve svých horních partiích nese nově další nasávací otvorů.

Automobilka zatím k faceliftu Twinga mnoho neřekla a uvolnila jen jedenu fotografii vínově zbarveného vozu, jež pochopitelně přikládáme. Učinila tak ale až v reakci na fotografie Marcela Havelaara, který přistihl nemaskovaný vůz při pořizování katalogových snímků. Právě díky němu se můžeme podívat nejen na příď inovovaného Twinga v trochu jiné barvě, ale také na jeho záď. Zde je patrné zmenšení koncových světel a jejich částečný přesun do třetích dveří, což je konstrukčně opět náročnější změna. Nový je podle všeho i zadní nárazník. Ostatně, všechny změny si můžete porovnat s fotografiemi dosavadního Twinga, které jsme publikovali třeba při příležitosti představení verze Gordini.

O změnách techniky nebo interiéru zatím oficiálně nevíme nic. Spekuluje se ale o tom, že pod kapotou zůstanou benzinové motory s výkonovým rozpětím mezi 75 a 133 koňmi, diesely pak budou k mání se 75 nebo 85 hřebci. Pokud tedy dojde k nějaké významnější změně v tomto směru, bude se zřejmě týkat hlavně papírové spotřeby paliva a nikoli výkonu.

Další detaily Renault jistě vypustí s tím, jak se přiblíží letošní autosalon ve Frankfurtu. Právě tam se faceliftované Twingo poprvé představí veřejnosti.


Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 1 - Renault Twingo 2012 facelift oficialni 01Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 2 - Renault Twingo 2012 facelift oficialni 02Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 3 - Renault Twingo 2012 facelift oficialni 03Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 4 - Renault Twingo 2012 facelift oficialni 04Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 5 - Renault Twingo 2012 facelift oficialni 05
Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 6 - Renault Twingo 2012 facelift spionazni 01Renault Twingo 2012: velký facelift pro malého Francouze (doplněno) - 7 - Renault Twingo 2012 facelift spionazni 02
Renault Twingo 2012 na oficiálních i špionážních snímcích

Foto: Renault, Marcel Havelaar přes Autoweek.nl

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše