Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl

Tradičně hloupá silniční msta se jejímu strůjci vrátila tak, jak od začátku musela. Dokazování si čehokoli nemá uprostřed dálničního provozu co dělat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl

2.11.2019 | Mirek Mazal

Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tradičně hloupá silniční msta se jejímu strůjci vrátila tak, jak od začátku musela. Dokazování si čehokoli nemá uprostřed dálničního provozu co dělat.

Náš názor na vybrzďování jste z řady dřívějších článků na toto téma zřejmě už pochopili. Ostatně rozumný člověk nemusí dlouho přemýšlet, aby ho napadlo, že zadupnutí brzdového pedálu před jiným řidičem není nic moudrého.

Strašení brzdovými světly či skutečnou decelerací přesto vídáme dál, jako slabou útěchu můžeme brát to, že se s ním nesetkáváme jen v České republice. Záznamy vybrzďování přicházejí denně z celého světa a nově natočený americký příklad nejlépe připomíná, jak velkým mentálním deficitem musí vybrzďovači trpět.

Dálnice Interstate 84 vedoucí Connecticutem se stala totiž ringem dvou odlišných váhových kategorií. Tu střední zastoupila Honda Accord a těžkou reprezentoval Hummer H2. Modrý sedan podjel kameramana, aby se zařadil přes dva pruhy úplně doleva přímo před rozjetý, těžký off-road. Chtít v této sestavě vybrzďovat je podobně naivní, jako zkoušet vyhrát druhou světovou s mačetou v ruce, řidič Accordu ale přesto v nejméně vhodný okamžik schválně zabrzdil.

Asi doufal, že řidič Hummeru sníží rychlost též, ale zřejmě to přehnal a hloupá akce byla odměněna nárazem mohutného nárazníku do zadní části vozu provokatéra. Hummer chvilkami brzdil až se přední část bořila do země, přesto došlo k opakovanému střetu dvou výtržníků, kteří spolu měli prý nevyřízené účty z předchozích kilometrů. Výsledkem byla naprosto zbytečná nehoda. Že takové chování nepatří nikam, natož pak doprostřed frekventované dálnice, snad nemusíme dodávat.


Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 1 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 01Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 2 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 02Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 3 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 03Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 4 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 04Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 5 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 05Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 6 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 06Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 7 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 07Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 8 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 08Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 9 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 09Řidič Hondy zkusil na dálnici vybrzdit Hummer, dobrý nápad to vážně nebyl - 10 - Vybrzdeni Hummeru Accordem foto 10
Útok Hondou na Hummer byl od začátku odsouzen k neúspěchu, výsledkem je zdemolovaný kufr Accordu

Zdroj: MK Iob@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše