Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina

Už jsme ji několikrát mohli spatřit i v akci, jak ale vznikla během pár let prakticky z ničeho? Přesně to ukazují ukazují záběry z vývoje a výroby Aurusu Senat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina

23.1.2019 | Mirek Mazal

Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už jsme ji několikrát mohli spatřit i v akci, jak ale vznikla během pár let prakticky z ničeho? Přesně to ukazují ukazují záběry z vývoje a výroby Aurusu Senat.

Ministerstvo průmyslu a obchodu Ruské federace zveřejnilo krátký film ukazující dosud tajné záběry z vývoje nových automobilů značky Aurus určených primárně pro prezidenta Putina a jeho družinu. Video stručně, ale jasně přibližuje jednotlivé fáze vývoje a následnou montáž limuzíny Senat s motorem 4,4 V8 biturbo pod kapotou.

Díky novým obrázkům můžeme nahlédnout pod ruce návrhářům exteriéru a interiéru, vidíme i pozdější vznik hliněného modelu v malém měřítku. Dále se dozvídáme vybrané detaily z průběhu příprav motoru a převodovky vlastní konstrukce. Uhlazená limuzína rovněž podstoupila test v aerodynamickém tunelu a určitý čas byl věnován i zkušebnímu procesu na vibrační stolici. Autoři Senatu trávili hodiny u počítačových simulací nárazu, než skutečný vůz poslali proti zdi.

Stupňů vedoucích k toužebnému výsledku vedlo pochopitelně více, video odhaluje jen části celého procesu, které neprozradí případné bezpečnostní slabiny. Zbytek záběrů je věnovaný sériové produkci, konkrétně se ukázalo prověřování elektroinstalace, svařování, lakování, kompletace pohonu a dotváření kabiny.

První představení Aurusu Senat se odehrálo koncem loňského srpna na autosalonu v ruské metropoli. Zatím jde jen o vůz určený pouze pro ruské státní instituce, ještě v prvním čtvrtletí letošního roku by ale za branami moskevské továrny měla začít masová výroba. Obchodní zastoupení již eviduje první objednávky, které jsou podmíněné zálohou 1,5 milionu rublů (509 tisíc Kč).


Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 1 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 01Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 2 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 02Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 3 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 03Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 4 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 04Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 5 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 05Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 6 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 06Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 7 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 07Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 8 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 08Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 9 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 09Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 10 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 10Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 11 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 11Ruské ministerstvo ukázalo dosud tajné záběry z vývoje nové limuzíny pro Putina - 12 - Aurus Senat sedan video z vyvoje a vyroby 12
Video uvolněné ruským ministerstvem dovoluje nahlédnout do zákulisí vývoje a sériové produkce sedanu Aurus Senat

Zdroj: Минпромторг России@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše