Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit

Jde o kratší verzi, která bude v rámci prezidentské kolony užívána spíše jako doprovodné auto. O to více překvapí, co Rusové byli schopni během pár let stvořit z čistého listu papíru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit

23.8.2018 | Petr Prokopec

Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jde o kratší verzi, která bude v rámci prezidentské kolony užívána spíše jako doprovodné auto. O to více překvapí, co Rusové byli schopni během pár let stvořit z čistého listu papíru.

Moskevský autosalon se kvapem blíží, své brány bude otevírat již za týden. Není tedy překvapivé, že na světlo světa lezou novinky, které budou v ruské metropoli debutovat. Prohlédnout jsme si tedy mohli interiéry Lady Vesta Sport a faceliftované Lady Granta, což jsou vozy, které by měly zaujmout „spodních deset milionů“. Pro „horních deset tisíc“, nebo zpočátku spíše „horních deset“ je naopak určen sedan Aurus Senat, který vznikl v rámci projektu Kortež primárně pro Vladimíra Putina jeho „družinu”.

Dílo institutu NAMI vstoupilo ve známost právě hlavně v souvislosti s inaugurací staronového ruského prezidenta, který jako jediný bude mít k dispozici prodlouženou limuzínu. Kromě ní ovšem jsou ovšem součástí projektu také MPV a SUV. Po nich přitom budou moci sáhnout i další zákazníci , což ostatně platí také kratší verzi sedanu. S ohledem na pořizovací cenu se ale rekrutovat budou z těch nejbohatších.

Aurus Senat bude startovat na deseti milionech rublů (cca 3,35 milionu korun), což by mnohý mohl považovat za přemrštěnou sumu. A to i přes skutečnost, že sedan dostal do vínku motor s kořeny u Porsche. Konkrétně jde o 4,4litrový osmiválec biturbo, který na všechna čtyři kola posílá skrze devítistupňový automat 600 koní a 880 Nm. S jejich produkcí přitom napomáhá elektromotor.

Nicméně nově odhalené, vůbec první pořádné pohledy do interiéru naznačují, že Rusové se po stránce cenové drží vlastně vcelku při zemi. Senat totiž dostane do vínku digitální přístrojový štít, se kterým spáruje rozměrný středový displej. Tlačítek bude v kabině poskrovnu, a tak celý interiér působí až překvapivě noblesně. Jediným rušivým prvkem se zdá být volič automatu trčící ze středového tunelu.

I přes tuto pihu na kráse je ale třeba dodat, že pokud bychom vám neřekli, k jaké značce se nové snímky vážou, ruský Aurus by nikdo netipoval. Spíše se zdá, jako kdyby šlo o novou limuzínu japonské či americké provenience, jasně patrný je také vliv Mercedesu. I proto Rusové nemohou očekávat cenu za vrcholnou kreativitu, přesto je to pozitivní hodnocení na auto, které začalo vznikat teprve před pár léty.

Z fotek se zdá, že slícování je na nejlepší úrovni, stejně jako použité materiály. Mezi ně patří kořenové dřevo či kůže pocházející z ruských chovů. Nechybí pak ani metalické či skleněné dekory, stejně jako analogové hodiny, které jsou pro luxusní sedany (nejen z Ruska) poznávacím znamením. Zaručeno pak má být i maximální pohodlí vpředu a vzadu. Právě dozadu zatím bohužel nevidíme, vepředu ale krátká i dlouhá (tedy ta Putinova) verze Senatu vypadají totožně.

Tím nám informační studna vysychá, pročež jen dodáme, že značka Aurus ročně chce prodat zhruba 200 až 300 kusů sedanu Senat. Nezájmu zákazníků se přitom nebojí, spíše počítá s poptávkou převyšující výrobu. Klienty přitom hodlá odlákat hlavně od Maybachu, neboť jak dodává vedení, není prý důvod, proč kupovat třídu S za cenu Rolls-Royce. Ve srovnání s těmito vozy bude novinka stát skoro drobné.


Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 1 - Aurus Senat 2018 prvni oficialni foto 01Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 2 - Aurus Senat 2018 prvni oficialni foto 02Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 3 - Aurus Senat limuzina Putin interier dalsi 01Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 4 - Aurus Senat limuzina Putin interier dalsi 02Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 5 - Aurus Senat limuzina Putin interier dalsi 03Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 6 - Aurus Senat limuzina Putin interier dalsi 04Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 7 - Aurus Senat limuzina Putin interier dalsi 05Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 8 - Aurus Senat limuzina Putin interier prvni 01Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 9 - Aurus Senat limuzina Putin interier prvni 02Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 10 - Aurus Senat limuzina Putin interier prvni 03Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 11 - Aurus Senat limuzina Putin interier prvni 04Podívejte se na první pořádné záběry interiéru Putinovy limuzíny, umí ohromit - 12 - Aurus Senat limuzina Putin interier prvni 05
Při pohledu na nově odhalené snímky interiéru se Aurus Senat rázem nejeví být tak drahý

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše